X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 3779
Przesłano:

Dzień Ziemi. Scenariusz lekcji dla klasy I

Cele:-kształcenie świadomości ekologicznej rozumianej jako gotowość do działania w zgodzie ze środowiskiem
-kształcenie postaw odpowiedzialności za stan środowiska
-wdrażanie do współpracy w grupie

Cele operacyjne:- potrafi dodawać i odejmować w zakresie 20
- udziela odpowiedzi na pytania
-rozumie pojęcie środowiska
-rozumie potrzebę działań na rzecz ochrony środowiska

Metody :słowna, oglądowa, pogadanka, prezentacja multimedialna

Formy: indywidualna.grupowa

Przebieg zajęć

1 Dzieci ustawiają sie na obwodzie koła-powitanie
- podział grupy na 4 zespoły(n-l przypina symbole: kwiatki, ptaszki, rybki,zwierzęta)
- dzieci siadają w zespołach otych samych symbolach
2 N-l zadaje pytanie
Czy wiecie czyje dziś święto?
Kto świętuje 22 kwietnia?
(zapisuje na tablicy)
22 kwietnia -
-uczniowie podają pomysły i propozycje
Uwaga! Aby dowiedzieć sie kto ma dziś swoje święto rozwiążwmy zagadkę matematyczną
- praca w zespołach - wpisanie wyników działań i uporządkowanie od najmniejszego do największego
- po odwróceniu kartek odczytują hasło:
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI- n-l uzupełnia na tablicy

3 Rozmowa z dziećmi
Nauczyciel pokazuje globus i objaśnia "To nasza planeta Ziemia w bardzo dużym pomniejszeniu. Taki model Ziemi nazywa się globus"
N-l pyta "Co wiecie o Ziemi naszej Ziemi planecie
-uczniowie opowiadają

4 Następnie umieszcza na tablicy symboliczny rysunek Ziemi ze smutną buźką i zadaje pytanie
Jak myślicie dlaczego Ziemia jest smutna?
Co ją martwi?
-uczniowie odpowiadają

5 N-l prosi aby dzieci uważnie wysłuchały piosenki "Śmieciu precz" i powiedziały co piosenka nam podpowiada

6 Praca w grupach
- N-L rozdaje kolorowe kółka, poleca uważnie je przeczytać i wybrać te które się spodobają Ziemi, aby przywołać uśmiech na jej twarzy
Na kółeczkach są następujące napisy:
- śmieci wywozimy do lasu -poznajemy przyrodę
-śmieci wrzucamy do kosza - zbieramy makulaturę
-wlewamy ścieki do rzeki - w zimie dokarmiamy ptaki
-myjemy auto w rzece -poznajemy rośliny chronione
- robimy bukiety z sasanek

- Uczniowie odczytują wybrane kółeczka
- Dzieci do kółeczek dorabiają płatki tak, aby powstały kwiatki
- Przedstawiciele grup przypinają kwiatki wokół Ziemi, a n-l przywraca uśmiech na twarzy ZIEMI

7 Inscenizacja piosenki "Śmieciu precz"

8 Zakończenie zajęć
Wszystkie dzieci siadają w kole, na środku stoi globus .Dzieci zwracają dwa palce w kierunku globusa i obiecują, co będą robić, aby Ziemia była zawsze uśmiechnięta (czytają te hasła z kółeczek)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.