X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 37307
Przesłano:
Dział: Języki obce

Fruit and Vegetables. Konspekt zajęć w przedszkolu z języka angielskiego

KONSPEKT ZAJĘĆ W PRZEDSZKOLU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Przedmiot: Język angielski
Grupa: 4-latki
Liczba dzieci: 23
Czas trwania zajęć: 30 minut
Osoba prowadząca: Monika Minorczyk - Walecka
Temat zajęć: Lapbook – fruit and vegetables.
Cele operacyjne:
WIADOMOŚCI: Dziecko zna:
- wybrane nazwy warzyw i owoców
- nazwy kolorów danych warzyw i owoców
- formę powitania w języku angielskim
- formę pożegnania
UMIEJĘTNOŚCI: Dziecko potrafi:
- nazwać owoce i warzywa
- przeliczyć warzywa i owoce
- odróżnić warzywo od owocu
- zaśpiewać piosenkę
- odpowiedzieć na proste pytania
- zrozumieć polecenia po angielsku
- poprawnie wykonać zadania
POSTAWY: Dziecko:
- uważnie słucha poleceń
- ozdabia okładkę lapbooka
- wykonuje polecenia nauczyciela
- odpowiednio reaguje na instrukcje
Treści:
Słownictwo czynne: Good morning. Good bye. Carrot. Tomato. Lettuce. Cucumber. Pepper. Apple. Orange. Banana. Pear. Lemon. Fruit. Vegetable.
Słownictwo bierne: Listen to me. Is it fruit or vegetable? Let’s count. Let’s sing. Throw the dice. What is it? What colour is a/an ...?

Niezbędne pomoce do przeprowadzenia zajęć:
karty prezentacyjne – flashcards, kostka z obrazkami warzyw i owoców, 2 obręcze, pluszaki – warzywo i owoc, emblematy owoców, lapbook, naklejki, magnetofon, płyta CD

PRZEBIEG ZAJĘĆ
1. Powitanie: N. Good morning children! Dz. Good morning teacher!
Rymowanka:
Clap your hands. Clap! Clap!
Tap your feet. Tap! Tap!
Turn around and sit down.
2. Przypomnienie poznanych na wcześniejszych zajęciach nazw warzyw i owoców. Najpierw dzieci powtarzają nazwy owoców, potem nazwy warzyw. Następnie dziewczynki powtarzają nazwy owoców, a chłopcy nazwy warzyw.
3. Fruit or Vegetable? – na dywanie leżą dwie obręcze, jedna jest oznaczona jako owoce, a druga jako warzywa. Dzieci losują obrazek, podają jego nazwę, mówią czy to owoc czy warzywo i kładą go w odpowiedniej obręczy.
4. Let’s count! – dzieci przeliczają ile jest warzyw a ile owoców. Następnie liczą razem warzywa i owoce.
5. Piosenka „Fruit Salad Song” – dzieci śpiewają piosenkę. Następnie otrzymują emblematy owoców i w odpowiednim momencie podnoszą do góry odpowiednie obrazki – apples, oranges, bananas, pears.
6. Throw the dice – chętne dzieci rzucają kostką z obrazkami owoców i warzyw. Ich zadaniem jest odpowiedzieć na pytanie: „What is it?” , „What colour is an apple?”
7. Lapbook – prezentujemy dzieciom przygotowaną teczkę z zadaniami dotyczącymi warzyw i owoców. Wyjaśniamy, że nazwa „lapbook” wzięła się od laptopa i książki czyli „book”.
Prosimy dzieci aby pomogły ozdobić nam okładkę naszego lapbooka a następnie wspólnie wykonujemy zadania, które znajdują się w środku teczki:
- posegreguj warzywa i owoce – Segregate fruits and vegetables
- policz warzywa i owoce – Count fruits and vegetables
- pokaż mi dane warzywo lub owoc – Show me a/an ...
- powiedz jaki kolor ma dane warzywo lub owoc – What colour is a/an..
- zapamiętaj hasło: „Eat fruit and vegetables every day!”
8. Na koniec jeszcze raz utrwalamy nazwy warzyw i owoców oraz rozdajemy dzieciom naklejki w nagrodę za pomyślnie rozwiązane zadania.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.