X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 37167
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz Dnia Pluszowego Misia "Dzień Pluszowego Misia - obchodzimy właśnie dzisiaj"

Scenariusz Dnia Pluszowego Misia
Imię i nazwisko nauczyciela: Joanna Ryba
Uczestnicy: dzieci z wszystkich grup
Data: 28.11.2016
Czas realizacji: 30 minut

Temat zajęć: Dzień Pluszowego Misia – obchodzimy właśnie dzisiaj

Cele ogólne:
Integrowanie dzieci z wszystkich grup przedszkolnych,
Kultywowanie tradycji obchodzenia dnia ulubionej zabawki
Uwrażliwienie dzieci na dbanie o zabawki

Cele szczegółowe:
Dziecko:
Bierze udział w zabawach,
Słucha uważnie wiersza,
Opowiada treść wiersza,
Wie, ze należy dbać o zabawki,
Orientuje się w schemacie własnego ciała oraz przestrzeni,
Śpiewa piosenki,
Recytuje wiersz,

Metody nauczania: słowna, czynna

Środki dydaktyczne: pluszowe zabawki (dzieci przynoszą swoje zabawki), magnetofon, nagranie piosenek o pluszowym misiu, nagranie piosenki „Misie dwa”, tekst wiersza Cz. Janczarskiego „Naprawimy misia”, tekst wiersza „Miś”

Formy nauczania: indywidualne, zbiorowe

Przebieg zajęć:

1. Przywitanie dzieci
Dzieci spotykają się na korytarzu przedszkolnym zaproszone przez muzykę o bohaterze obchodzonego święta – pluszowym misiu.
2. Słuchanie wiersza Cz. Janczarskiego „Naprawimy misia” i omówienie wiersza
Dzieci słuchają uważnie wiersza recytowanego przez nauczyciela. Dzieci opowiadają treść wiersza. Opowiadają o tym jak należy dbać o zabawki swoje, kolegów oraz przedszkolne. Wymieniają sposoby naprawy misia.
3. Zabawa ruchowa z misiem
Dzieci biorą swoje pluszowe zabawki w ręce i umieszczają misia zgodnie z wskazówkami nauczyciela: nad głowę, za plecy, przed siebie, pod kolano, na brzuch, pod pachę, na ręce, między kolanami.
4. Zabawa muzyczno-ruchowa „Misie dwa”
Dzieci dobierają się w pary i tańczą do muzyki wykonując ruchy pokazywane przez nauczyciela, w przerwach między zwrotkami dzieci szukają sobie nowej pary do tańca.
5. Nauka wierszyka „Miś”
Dzieci powtarzają słowa wiersza za nauczycielem. Wykonują gesty zaproponowane przez nauczyciela, trzymając swojego misia w dłoniach.
6. Zabawa ruchowa „Niedźwiadek”
Dzieci śpiewają i wykonują ruchy naśladując nauczyciela. Dzieci zamieniają się w zabawie w małe misie, duże misie, wolne misie i szybkie misie, wykonują poznane ruchy.
7. Rozdanie nagród w konkursie na „Portret pluszowego misia”
Nauczycieli rozdają dyplomy oraz nagrody dzieciom, które wzięły udział w konkursie na „Portret pluszowego misia”. Podziękowanie dzieciom za udział w konkursie oraz zabawie z okazji dnia pluszowego misia.
8. Zabawa muzyczno-ruchowa „Pociągi”
Dzieci ustawiają się w pociąg, za swoimi nauczycielkami. Pociągi jeżdżą po korytarzu i wjeżdżają na stacje do swoich sal.
Załącznik:

Naprawimy misia
Kto misiowi urwał ucho?
No, kto? – pytam.
Cicho, głucho...
Nikt się jakoś nie przyznaje.
Może jechał miś tramwajem?
Może upadł, biegnąc z górki?
Może go dziobały kurki?
Może Azor go tarmosił,
urwał ucho, nie przeprosił?
Igła, nitka, rączek para.
Naprawimy szkodę zaraz!
O już sterczą uszka oba.
Teraz nam się miś podoba

Miś
Miś jest mały i puchaty
mis jest fajny i kudłaty
miś jest gruby jak ta kula
misia zawsze się przytula
lecz czasami też tak bywa
że się o nim zapomina
a więc wezmę misia czule
i do siebie go przytulę

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.