X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 37148
Przesłano:
Dział: Świetlica

Wiosenne kwiaty. Scenariusz zajęć świetlicowych

Tytuł: Świetlicowe ABC

Celem prezentowanej dobrej praktyki jest zaprezentowanie działań świetlicy szkolnej, ukazanie, że czas w świetlicy szkolnej może być spędzony ciekawie, aktywnie.
Praca wychowawcy świetlicy szkolnej może dawać wiele satysfakcji. Staram się, aby uczniowie spędzali w świetlicy czas ciekawie, aktywnie, mogli rozwijać swoje zainteresowania. W celu podzielenia się swoim doświadczeniem zawodowym, pragnę przedstawić przykładowy scenariusz zajęć świetlicy szkolnej:

Temat zajęć: Wiosenne kwiaty

Nauczyciel prowadzący zajęcia: mgr Sylwia Werner
Miejsce zajęć: świetlica szkolna
Czas zajęć: 60 minut

Cele ogólne:
- poznanie nazw wiosennych kwiatów

Cele szczegółowe:
- kształcenie umiejętności wykorzystania obserwacji własnych
- kształcenie spostrzegawczości
- rozwijanie umiejętności wypowiadania się pełnymi zdaniami
- kształcenie umiejętności rozróżniania wiosennych kwiatów
- uwrażliwianie uczniów na piękno przyrody
- rozwijanie zdolności manualnych
- integracja zespołu świetlicowego

Metody pracy:
- eksponująca, praktyczna

Formy pracy:
- zbiorowa, indywidualna

Środki dydaktyczne:
- plansze z kwiatami: krokus, przebiśnieg, zawilec, przylaszczka, sasanka, żonkil, tulipan
- szablony kwiatów, kartki z bloku technicznego, ołówki, plastelina, zielona krepa, klej, nożyczki, płyta CD z odgłosami przyrody

Przebieg zajęć:
• Powitanie dzieci, zapoznanie z tematem zajęć.
• Rozmowa na temat zmian zachodzących w przyrodzie wiosną.
• Zaprezentowanie uczniom planszy z kwiatami, zapoznanie z ich nazwami, zwrócenie uwagi na to, iż niektóre z nich znajdują się pod ochroną.
• Zajęcia plastyczne:
• Rozdanie dzieciom kartek z bloku, szablonów kwiatów
• Uczniowie odrysowują szablony kwiatów
• Uczniowie wypełniają kontury techniką rozcierania plasteliny, ze zwróceniem szczególnej uwagi na staranne wypełnienie kwiatków i łodyżki, wykonanie trawy z krepy
• Sprzątanie stanowisk pracy
• Ekspozycja prac
• Podziękowanie dzieciom za udział w zajęciach

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.