X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 36897
Przesłano:
Dział: Języki obce

Poznaj mój kraj. Scenariusz lekcji otwartej języka angielskiego dla uczniów biorących udział w wymianie polsko-niemieckiej

POZNAJ MÓJ KRAJ- quiz wiedzy o Polsce i Niemczech
- scenariusz lekcji otwartej języka angielskiego

SZKOŁA: VII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie
POZIOM ZAAWANSOWANIA” pre-intermediate (średniozaawansowany)
NAUCZYCIEL: Magdalena Brajtling

TEMAT: POZNAJ MÓJ KRAJ- quiz wiedzy o Polsce i Niemczech

CELE:
* Integracja uczniów biorących udział w wymianie polsko-niemieckiej
* Rozwój kompetencji komunikacyjnych uczniów
* Włączenie w process nauczania elementów kulturoznawstwa, historii oraz geagrafii Polski i Niemiec
* Rozwój umiejętności językowych z zakresu recepcji (czytanie i słuchanie) oraz produkcji (mówienie)
* Rozwój umiejętności współpracy w grupie
* Włączenie do procesu edukacji elementów współzawodnictwa

FORMY PRACY:
* praca w grupach
* quiz
* dyskusja

POMOCE DYDAKTYCZNE
* pytania do quizu na temat Polski i Niemiec
* pojemniki na pytania do wylosowania
* tablica do zpisywania punktów
* nagrody

PRZEBIEG ZAJĘĆ

I. ROZPOCZĘCIE
1. Powitanie uczniów, w szczególności uczestników wymiany z Niemiec oraz towarzyszących im nauczycieli
2. Wprowadzenie do zajęć:
* Prezentacja tematu

II. FAZA ZASADNICZA
* Podział uczniów na cztery grupy (dwie złożone z uczniów z Polski oraz dwie złożone z uczniów z Niemiec)
* Omówienie zasad quizu
- wybrany uczeń, sekretarz, zapisuje na tablicy ilość punktów zdobytych przez daną grupę
- uczniowie współzawodniczą ze sobą w ramach dwóch grup danej narodowości,
- zadaniem uczniów jest wylosowanie pyrania na temat danego kraju oraz po naradzie w obrębie grupy odpowiedzenie na to pytanie
1. QUIZ
* Podział uczniów na cztery grupy (dwie złożone z uczniów z Polski oraz dwie złożone z uczniów z Niemiec)
* Omówienie zasad quizu
- wybrany uczeń, sekretarz, zapisuje na tablicy ilość punktów zdobytych przez daną grupę
- uczniowie współzawodniczą ze sobą w ramach dwóch grup danej narodowości,
- zadaniem uczniów jest wylosowanie pytania na temat obcego kraju oraz, po naradzie w obrębie grupy, odpowiedzenie na to pytanie
- jeżeli uczniowie nie znają odpowiedzi, pytanie może zostać przejęte przez drugą grupę
- pytania losowane są naprzemiennie – raz uczniowie polscy, raz niemieccy

III. PODSUMOWANIE
* Podliczenie wyników
* Ogłoszenie zwycięzców
* Wręczenie nagród – nagrody otrzymują wszyscy uczestnicy; mogą to być słodycze polskie dla uczniów niemieckich i słodycze niemieckie dla uczniów polskich

IV. ZAKOŃCZENIE
1. Podziękowanie uczniom za udział w zajęciach.

PYTANIA DO QUIZU (Pytania zostały ułożone przez uczniów)

PYTANIA NA TEMAT NIEMIEC; dla uczniów z Polski

1. What river flows through the capital of Germany?
2. Which Land is our partner school situated in?
3. The highest mountain in Germany is .......
4. What countries does Germany border with?
5. What is the dialling code for Germany?
6. „Kotlet schabowy” in German is ........
7. What was the name of Agent J23?
8. What language group does German belong to?
9. Where does the German Chancellor reside?
10. What are German names of the following cities: Monachium, Kolonia, Drezno, Lipsk?
11. Which football team does Robert Lewandowski play in?
12. The fastest means of transport in Berlin is ...... (give Polish and German name)
13. What is „Wochenende Ticket”?
14. What is the most famous product of HARIBO?
15. Name three monuments of Berlin?
16. The topic of the current students exchange is .......
17. What does „Westerplatte” mean?
18. Give the name of German Nobel prize winner.
19. What colours is German flag? (from the top)
20. What do German drink during OKTOBERFEST?

PYTANIA NA TEMAT NIEMIEC – dla uczniów z Polski

1. What’s the capital of Poland?
2. What’ the name of the Polish sea?
3. What’s Polish curency (money)?
4. Where did Wawel Dragon live?
5. Who was the first king of Poland?
6. What’s the last letter of Polish female first names?
7. What animal is on Polish coat of arms (emblem)?
8. What’s the title of Polish anthem?
9. What’s the name of Polish president?
10. What famous Polish do you know?
11. What dishes do you associate with Poland?
12. Is Szczecin located by the sea?
13. What’s the longest river in Poland?
14. Name 3 Polish cities.
15. If you think Szczecin- what comes to your mind?
16. How many countries does Poland border with?
17. What do the Poles drink with dinner? ( kompot)
18. What colours is Polish flag?
19. Who is the most famous Polish footballer?
20. Say the typical Polish jawbreaker:
“Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie.”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.