X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

Numer: 36495
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz balu karnawałowego "Piżamowe party"

Scenariusz Balu Karnawałowego „PIŻAMOWE PARTY”
w Niepublicznym Przedszkolu „Kolorowy Świat” w Bielawkach

Termin: 2 lutego 2018 r.

Cel ogólny:
-przybliżenie dzieciom tradycji i zwyczajów związanych z karnawałem
-stworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci
-integrowanie społeczności przedszkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie

Cele szczegółowe, dziecko:
- czerpie radości z przebrania piżamowego i ze wspólnej zabawy
- integruje się z innymi poprzez zabawy i tańce
- potrafi oddać ruchem, gestem i mimiką charakter muzyki, jej dynamikę, rytm, tempo
- przestrzega ustalonych zasad uczestnictwa w uroczystości
- hartuje swoją odporność emocjonalną w trakcie konkursów
- współpracuje w zespole

Uczestnicy: dzieci z grupy I, II, III

Przebieg balu karnawałowego:

1.Przedstawienie i zaprezentowanie strojów – pokaz mody piżamowej i poduszkowej.

2.Inauguracja zabawy:
Powitanie przez prowadzącego. Przedstawienie przebiegu balu (wspólna zabawa, konkursy z nagrodami, zabawy taneczne, poczęstunek)
„Serdecznie wszystkie dzieci witamy
Na bal piżamowy dziś zapraszamy
Będzie impreza, będzie muzyka
Każdy potańczy każdy pobryka.”

Na początek musimy sprawdzić, czy mamy wszystko co potrzebne do zabawy, czy niczego nie zapomnieliśmy zabrać z domu.
Czy dzieci nie zapomniały zabrać swoich głów? Mamy głowy to potrząsamy, kręcimy.
A czy dzieci zabrały ręce? Jak zabrały to klaszczą.
A nogi zabrały dzieci? Jak maja nogi to tupią. Robimy hałas.
A bioderka i tyłeczki mamy? No to kręcimy.
No i jeszcze głos... Jak dzieci zabrały głos ze sobą, to krzykną teraz swoje imię... Trzy-cztery...
Fantastycznie. Wszystko mamy, więc zabawę zaczynamy.

3. Rozpoczęcie balu.
Zaproszenie dzieci do koła na środku sali.

- Zabaw taneczna „Tańczymy tak...” (dla wszystkich, koszyk, losy z poleceniami): dzieci tańczą dowolnie w rytm muzyki, prowadzący co jakiś czas wyłącza muzykę, a jedno z dzieci wyciąga z koszyczka los i odczytuje polecenie, według którego dzieci tańczą po ponownym włączeniu muzyki np.
- tańczymy jak samochody z poduszkową kierownicą
- tańczymy machając poduszkami
- szukamy partnera i tańczymy trzymając się "haczykiem" pod rękę
- tańczymy trzymając poduszkę między kolanami
- tańczymy klaszcząc nad głową w poduszkę
- tańczymy na palcach z poduszką na głowie
- tańczymy trzymając się za nos jedną ręką
- tańczymy trzymając się za uszy jedną ręką
- wszyscy tańczymy tworząc jedno duże koło
Po odtańczeniu jednego polecenia wyciszamy muzykę i wyciągamy kolejny los.

4.Wspólne tańce przeplatane konkursami i zabawami.

Konkursy:

- Rozwiązywanie zagadek- dzieci siedzą na swoich poduszkach. (7 osób, karteczki z zagadkami): dziecko losuje i rozwiązuje zagadkę: poduszka, noc, sen, łóżko, księżyc, gwiazdy, piżama

- Konkurencje z poduszką (wszystkie dzieci w grupach):
-dzieci z grupy I- marsz z poduszką na głowie
-dzieci z grupy II- z poduszką w ręku bieg do ściany i powrót
-dzieci z grupy III- podskoki z poduszką między kolanami

- „Mumia”-(6 par, papier toaletowy): konkurs na czas w parach, jedno dziecko owija drugie papierem toaletowym tworząc „mumię”.

- „Smakosz balu” (10 osób, opaska, czekolada, cukierek, sezamek, guma mamba, paluszek, ciastko, banan, mandarynka, jabłko, orzech):dziecko z zawiązanymi oczami rozpoznaje po smaku słodycze lub owoce.

- „Balonowe polecenie”(6 osób, balony z rysunkiem zwierzęcia lub czynności): dziecko przebija nadmuchany balon i pokazuje za pomocą środków pozawerbalnych narysowane zwierzę lub czynność.

Zabawy:

-Do piosenki ,,Idzie niebo ciemną nocą”- zasypianie na swojej poduszce, dzieci pokazują i naśladują jak śpi: dziadek, babcia, mama, tata.

-Do piosenki ,,Radość o poranku”- dzieci wstają, budzą się, wyciągają, ziewają, wytrzepują poduszkę. Taniec z poduszką.

- Zabawa „Kolorowe kąty”- 4 balony w różnych kolorach zawieszone są w czterech kątach sali, na przerwę w muzyce prowadzący mówi określony kolor, a zadaniem dzieci jest pobiec do odpowiedniego kąta.

-Zabawa „Podaj dalej”- przekazywanie poduszki w kręgu, gdy muzyka milknie, ten kto ma jaśka daje fant, później go wykupuje.

- Zabawa ze śpiewem „Jedzie pociąg” (do piosenki G. Rynkowskiego)
Prowadzący: Jest karnawał. W karnawale wszyscy urządzają bale, w każdym kraju, w całym świecie tańczą starsi, młodsi, dzieci. Pojedziemy wszyscy zatem jednym pociągiem na wyprawę, odwiedzimy różne kraje zobaczymy różne bale. Na przerwę w muzyce prowadzący informuje, w jakim kraju jesteśmy i jaki taniec wykonamy:
- Czechy - polka
- Austria – walc
- Francja – kankan
- Włochy – „Macarena”
- Grecja – „Zorba”
- Brazylia „Samba de Janeiro”
- Rosja – Kazaczok

- Zabawa do utworu „Wyginam śmiało ciało”.

5. Słodki poczęstunek.

6. Zakończenie balu, podziękowanie dzieciom za udział, wspólna fotografia w piżamowych strojach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.