X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 36479
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęć z zakresu aktywności ruchowej dziecka metodą Weroniki Sherborne

SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z ZAKRESU AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ DZIECKA MET. W. SHERBORNE

CELE OGÓLNE:
- Uczestniczy w zabawach ruchowych; wykonuje różne formy ruchu
- Przyjmuje, respektuje i tworzy zasady zabawy w grupie, współdziała z dziećmi w zabawie

CELE SZCZEGÓŁOWE:
- Komunikuje potrzebę ruchu i odpoczynku
- Wykonuje podstawowe ćwiczenia kształtując nawyk utrzymania prawidłowej postawy ciała
- Zauważa, że nie wszystkie przeżywanie emocje i uczucia mogą być podstawą do podejmowania natychmiastowego działania, panuje nad nieprzyjemną emocją np. w czasie oczekiwania na swoją kolej
- Nawiązuje relacje rówieśnicze
-Obdarza uwagą inne dzieci i osoby dorosłe
Komunikuje się z dziećmi i osobami dorosłymi, wykorzystując komunikaty werbalne pozawerbalne

METODY:
• Czynna: zadania stawiane do wykonania
• Oglądowa: pokaz
• Ruch rozwijający – Weroniki Sherborne

FORMY:
• Zbiorowa
• Grupowa
• Indywidualna

CZAS TRWANIA: ok 30 min.

PRZEBIEG ZAJĘCIA:
- Powitanie grupy
Zabawa „Dzień dobry” – dzieci poruszają się po sali w rytm melodii, na przerwę tworzą układ w kole, pozycja wyprostna, na komendę n – la skłon i powiedzenie „dzień dobry”

- Ćwiczenia świadomości ciała i przestrzeni
Zabawa „Bocian” – chód bociana - kolana wysoko podnoszone do góry, na sygnał zatrzymanie z nogą podniesioną do góry
(ARKUSZ wskaźnik 2)

Zabawa „Kamienie” – chód – pozycja wyprostna, na komendę skłon „podnoszenie kamienia”

Leżenie na plecach, ręce wzdłuż tułowia, na sygnał – podnoszenie rąk do góry, mocne zaciskanie w pięści, rozluźnienie, opuszczenie rąk

Zabawa „Duży - mały” zajmowanie jak najwięcej potem jak najmniej miejsca

Powitanie części ciała np. łokieć wita się z kolanem

- Relacje „z”
(w parach: jedna osoba aktywna, druga bierna)

Dobranie się w pary

Zabawa „Naleśnik” jedno dziecko leży na plecach drugie je obraca

Zabawa „Wiosenne ciasteczka” dziecko leży na podłodze drugie je ugniata, posypuje mąką, smaruje masłem, wałkuje, przecina

- Relacje „Przeciwko”
(w parach)

Zabawa ”Naleśnik” jedno dziecko kładzie się na brzuchu i „przykleja się do podłogi”. Partner stara się leżącego oderwać

Zabawa „Przepychanie kamienia” dzieci siedzą plecami do siebie, jedno przepycha drugie

- Relacje „Razem”(w grupie, w parach)

Zabawa „Lustro” jedno dziecko pokazuje pozostałym ruch, reszta je naśladuje

Zabawa w „Domki” (zabawa w 3 osoby): dwie osoby ustawiają się na czworakach naprzeciw siebie w dość dużym odstępie, podają sobie ręce nad głowami, pod ich brzuchami jest puste miejsce -„domek”. Trzecia osoba biegają po sali na czworakach, na sygnał chowa się do domku.

Zabawa „Wioślarz” dzieci w parach w rozkroku, trzymają się za ręce. Kładą się na się na przemian na plecach (jedna siedzi druga leży)

- Odpoczynek

W leżeniu na plecach, stopy w centrum koła

- Pożegnanie

Zabawa „Iskierka przyjaźni”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.