X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 36182
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kotki. Konspekt zajęć dla dzieci 4-letnich

KONSPEKT ZAJĘĆ OTWARTYCH

W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Grupa: 4- latki

TEMAT: „Kotki”- zabawy dydaktyczne połączone z działalnością muzyczną

Cele operacyjne:
Dzieci będą:
wymieniały części ciała kota
układały obrazek z kwadratów przedstawiający kotka
ilustrowały mimiką i gestem treść piosenki o kotach
określały ilość kotów w koszyczkach
używały określeń: najmniej, najwięcej
Metody:
Słowna ( rozmowa, objaśnienia)
Oglądowa (pokaz, obrazek)
Czynna (ekspresja ruchowa, ćw .praktyczne, zad. do wykonania)
Formy pracy:
Indywidualna
Grupowa
Zespołowa
Pomoce i środki dydaktyczne: koperty z obrazkami w częściach dla każdego dziecka, płyty CD z muzyką („Powtóreczka - Jedyneczka” P. Megger, „Bravado” met. tyBatii Strauss, „Kolorowy start” 4-latek), koszyczki, emblematy kotów

Przebieg zajęć:

1 .Powitanie zabawą muzyczną „ Na powitanie....” (słowa i muzyka P. Megger)

2. Zabawa paluszkowa „ Kot”

Takie ma oczy,
takie ma wąsy,
taki ma nos,
pazurkami drapie,
myszy łapie,
wchodzi na płot,
nazywa się...kot.

3. Zabawa ruchowo - logopedyczna

Kotki piją mleko
Kotki się oblizują
Kotki miauczą
Kotki wyginają grzbiety
Kotki się myją
Kotki drapią
Kotki spacerują

4. Określamy ilość kotków : chętne dzieci umieszczają kolejno w trzech koszyczkach trzy kotki, dwa kotki, jednego kotka. Określają ilość , wskazują gdzie jest najwięcej, a gdzie najmniej kotków.

5. „Kot i mysz” zabawa ruchowa przy utworze „Bravado” wg metody B.Strauss. Dzieci dobierają się w pary. Ustalają kto jest myszką, a kto kotem. W takt muzyki kot goni mysz, na zmianę taktu dzieci uderzają w swoje dłonie mówiąc : „miau, miau, miau”, tańczą dookoła i zamieniają się rolami. Zabawa trwa 4x.

6. Układamy kotka : każde dziecko otrzymuje kopertę z pociętym na kwadraty obrazkiem kota. Dzieci starają się poprawnie ułożyć obrazek patrząc na wzór.

7. Dzieci śpiewają piosenkę „Wlazł kotek” używając tylko słowa „miau”

8. „My jesteśmy kotki dwa” (sł. i muzyka K. Bożek – Gowik)
dzieci śpiewając wymieniają części ciała kota

9. Zakończenie, podziękowanie za wspólną zabawę.

Opracowała: mgr Joanna Grajewska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.