X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 36033
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest... - Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

Cele ogólne:
- przybliżenie historii powstania pluszowego misia
- zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz kształtowania płynności ruchów przy muzyce
- wdrażanie do wypowiedzi na podany temat

Środki dydaktyczne: misie - pluszaki przyniesione przez dzieci, treść wiersza „Miś”, historia powstania pluszowego misia, czapeczki urodzinowe z obrazkiem misia, dyplomy, medale, kolorowe ciasteczka wycięte z kolorowego papieru, misie zrobione z pudełek, chusta animacyjna, pendrive, magnetofon, talerze papierowe, farby, pędzelki, patyczki.

Przebieg:
1. Powitanie dzieci piosenka „Na powitanie”.
Wprowadzenie dzieci w temat dzisiejszej zabawy. Wyjaśnienie, iż 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, w naszym przedszkolu właśnie dzisiaj wszystkie misie mają swoje święto. Zaproszenie dzieci do wspólnej zabawy.
Wręczenie urodzinowych czapeczek z obrazkiem misia.

2. Słuchanie historii powstania pluszowego misia.

Historia pluszowego misia zaczyna się w dawno temu (w 1902 roku), kiedy w dalekim kraju (Stany Zjednoczone) pewien Pan (prezydent, Theodore Roosevelt), był w lesie na polowaniu i nie pozwolił zrobić krzywdy ( zabiciu) młodemu niedźwiadkowi. Świadkiem tego wydarzenia był pewien dziennikarz (Clifford Berryman), który uwiecznił tę historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie. Zobaczył go inny Pan ( Morris Michton), właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć, jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory. I od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.

3. Zabawa ,,Co się dzieje?” - z wykorzystaniem chusty animacyjnej
a) Misie jadą nad morze samochodem – dzieci trzymają swój koniec chusty i poruszają się powoli dookoła,
b) ,,Sztorm” - na chuście leżą maskotki, dzieci podrzucają je do góry, tak, aby nie spadły.
c)”Usypianie misia” – lekkie kołysanie chustą animacyjną

4. Zabawa „Zbieramy przysmaki dla misia” dzieci w rytm tamburynu maszerują po sali. W trakcie przerwy dzieci zbierają wycięte z kolorowego papieru ciasteczka. Ciasteczka wrzucają do pudełka – misia w danym kolorze.

5. Zabawa taneczna do piosenki „Misie szare”.

6. Wysłuchanie wiersza

„ Miś”
Miś ma w oczach szklane kulki
Po to misiem jest ,
żeby było kogo tulić
Kiedy pada deszcz.

Miś ma uszy do targania,
Po to misiem jest,
Żeby mieć coś do kochania
I wytarcia łez.
Miś ma wszystko, czego trzeba,
Żeby misiem być,
By do łóżka go zabierać,
Żeby o nim śnić.

Miś ma łapy bardzo miękkie,
Po to misiem jest,
Żeby trzymać go na ręce
Kiedy tylko chcesz.

7. Zabawa dydaktyczna „ Wesoły miś”.
Prezentacja misia Radka. Nasz miś jest niekompletny. Czego mu brakuje? Dzieci wymieniają: brakuje mu oczu, klapniętego uszka, łapki, pięknego uśmiechu. Postarajmy się wspólnie uzupełnić sylwetę misia brakującymi elementami. Wybrane dziecko uzupełnia sylwetę misia brakującymi elementami.

8. Zabawa z użyciem chusty animacyjnej „ Którego misia nie ma –dzieci tańczą.
Na przerwie z muzyce dzieci wraz z misiami kucają i zamykają oczy. Nauczyciel przykrywa chustą jedno dziecko i jego misia, reszta grupy ma odgadnąć kto jest pod chustą.

9. Zabawa rozwijająca wyobraźnię oraz zmysł dotyku „ Prezent dla Misa”
Nauczyciel prezentuje dzieciom zapakowany w papier prezent dla misa. Zadaniem dzieci jest poznanie po dotknięciu zapakowanego prezentu co kryje się w środku.

10. Praca plastyczna „Miś” – kolorowanie farbami talerzyka papierowego z wyciętym środkiem. Przyklejenie uszu oraz patyczka.

11. Podsumowanie - Wspólna recytacja wiersza Ł. Dębskiego i A. Kaszuby-Dębskiej ,,Miś”- ( nauczycielki i dzieci)

Każde z dzieci wie to dziś
Co to jest takiego MIŚ
Ale jest też mały Krzyś
Który nie wie, co to miś?
Wyjaśnijcie może z nami
Jak to jest z tymi misiami?
Kiedy ja zadam pytanie
Odpowiedzcie szybko na nie
( Nauczycielka pyta dzieci a dzieci odpowiadają)
Czy miś skrzydła ma i rogi?
Nieeee.......
Czy sto nóg jak u stonogi?
Nieeee.......
Czy miś lubi grać na flecie?
Nieeee......
Wstaje zimą a śpi w lecie?
Nieeee.......
Czy ma miś w uszach dzwonki?
Nieeee.......
Czy poluje na biedronki?
Nieeee.......
Czy się może drażnić lubi?
Nieeee.......
Czy jak wąż ubranie gubi?
Nieeee......
Czy chce w zoo żyć lub w cyrku?
Nieeee......
Czy śpi w domu na swym wyrku?
Nieeee......
Macie dzieci dużo racji
I o misiu informacji
Aż się z ciekawości kręcę
Kto wie coś o misiu więcej
Czy ma futro zamiast skóry?
Taaaak.....
Duże zęby i pazury?
Taaaak......
Lubi się do uli skradać?
Taaaak.....
Lubi pstrągi z Brdy zajadać?
Taaaak......
Czy zapada w sen zimowy?
Taaaak....
A czy większy jest od sowy?
Taaaak....
Cóż, to chyba koniec
I pomyślmy...
Gdy tak patrzę w błękit nieba
Przyznam, bo to przyznać trzeba
Chociaż bardziej lubię jeże
MIŚ – to całkiem fajne zwierzę

Wręczenie misiowych medali oraz pamiątkowych dyplomów.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.