X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 35851
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Eksperymenty z kolorami

Scenariusz zajęć pokazowych
w grupie dzieci 2- letnich „Rybek”
Prowadząca: Marta Lewandowska, Anna Zielińska, Żaneta Borkowska
Dzień: 03.11.2017
Tytuł: „Eksperymenty z kolorami”

Cele ogólne:
Pobudzanie wyobraźni poprzez eksperymentowanie z kolorami, próby wyciągania wniosków;
Rozpoznawanie poprzez naśladownictwo emocji narysowanych na kroplach papierowych;
Wyzwalanie twórczości własnej dzieci;
Cele operacyjne:
Dzieci:
Rozpoznają kolor pomarańczowy, zielony, fioletowy, niebieski, czerwony, żółty;
Podejmują próby mieszania farb w celu osiągnięcia koloru: zielonego, pomarańczowego, fioletowego;
Naśladują mimiką twarzy wskazane na papierowych kroplach emocje;
Malują palcami kontur parasola;
Metody:
czynna – zadań stawianych do wykonania, ćwiczenia utrwalające
słowna -objaśnienia, instrukcje
Formy:
indywidualna
zbiorowa
Pomoce dydaktyczne:
Płyta CD, parasol z przyklejonymi papierowymi kroplami, na których narysowane są emocje (zaskoczenie, uśmiech,smutek, złość), szablon konturu parasola, farby w kolorze niebieskim, żółtym, czerwonym, fartuszki do malowania farbami, worki z wodą w kolorze przeźroczystym i niebieskim, nagrody dla dzieci.

Przebieg:
1. „Pada i wieje”- przywitanie dzieci wierszykiem pokazywanką.
2. „Parasol”- zabawa dydaktyczna- dzieci siedząc w półkolu przyglądają się prezentowym przez nauczyciela emocjom narysowanym na papierowych kroplach. Wspólnie z nauczycielem dzieci pokazują wybrane emocje poprzez mimikę twarzy, następnie wybierając jedną z nich podejmują próby samodzielnego odnalezienia wybranej emocji na magicznym parasolu.
3. „Pada deszczyk”- zabawa ruchowa wyzwalająca pozytywne emocje– dzieci chodzą po dywanie klaszcząc w ręce. Kiedy słyszą odgłos padającego deszczu chowają się pod parasol.
4. „Kropelki jak żywe”- zabawa poznawcza. Dzieci w kole obserwują kropelki płynące w woreczkach z przygotowaną wcześniej wodą w kolorze przeźroczystym oraz niebieskim.
5. „Co będziemy robić”- wykonanie przez nauczyciela pracy pokazowej dla dzieci. Wprowadzenie dzieci do zasad wykonania pracy plastycznej poprzez malowanie palcami.
6. „Fartuszki na brzuszki”- zabawa wprowadzająca do oczekiwania na swoja kolej. Założenie każdemu dziecku fartuszka do malowania.
7. „Kolorowe parasole”- zabawa plastyczna ucząca współpracy. Dzieci w parach podejmują próby wspólnego malowania palcami konturu parasola.
8. „Myjemy raczki”- próby samodzielnego umycia rąk oraz wyrzucenia zużytego papieru do śmietnika.
9. „Pożegnanie”- nagrodzenie dzieci za wspólna pracę oraz zabawę kropelkami z uśmiechniętymi buźkami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.