X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 35821
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wizyta świnki morskiej w przedszkolu - scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców

SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO PRZEPROWADZONEGO W GRUPIE II
– MUCHOMORKI W DNIU 25.10.2017

TEMAT ZAJĘĆ: Wizyta świnki morskiej w przedszkolu

CELE OGÓLNE:
- Zapoznanie z zasadami opieki nad zwierzętami domowymi.
- Budzenie w dziecku odpowiedzialności za zwierzęta.

CELE OPERACYJNE; dziecko:
- zna wygląd świnki morskiej
- zna zasady opieki nad świnką morską
- zna zasady funkcjonowania sklepu zoologicznego
- zna zasady i reguły w zabawie ruchowej
- wie, że żywe zwierzątko to nie zabawka
- rozumie polecenia nauczyciela dotyczące zabawy ruchowej i karty pracy
- potrafi odpowiedzieć na pytania dotyczące niespodzianki i listu
- potrafi opisać wygląd świnki morskiej
- potrafi prawidłowo wskazać 5 różnic w obrazkach

METODY
• Storyline – epizod 1
• poszukujące: rozmowa, metoda zadań stawianych dziecku;
• ekspresywne: improwizacja ruchowa, muzyczna;

FORMY
- indywidualna
- zbiorowa

ŚRODKI DYDAKTYCZNE : koperta z listem, klatka ze świnka morską, zdjęcia świnek morskich na tablicy interaktywnej, filmik ze sklepu zoologicznego, obręcze, muzyka do marszu, karta pracy.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Dzieci wchodzą do sali, na środku dywanu stoi klatka przykryta materiałem, na którym leży koperta z listem:
Witam Was, mam na imię Lola.
Jestem tu u Was bo wiem, że w tym tygodniu rozmawiacie o zabawkach.
Chciałabym pomóc uświadomić dzieciom, jak ważna jest odpowiedzialność za zabawki, zarówno te z tworzywa jak i te żywe, które czasem chcecie dostać na prezent.
Drogie dzieci zanim zechcecie abym u Was była przemyślcie swoją decyzję.
Jeśli się na mnie zdecydujecie to chciałabym pozostać z Wami na zawsze.
Pozdrawiam Lola.

2. Pytania otwarte dotyczące listu:
- Kim może być Lola?
- Kto ją tu zostawił?
- Czy możemy zajrzeć pod materiał?
- Jakie zabawki lubią dzieci?
- Co to znaczy być odpowiedzialnym za zabawki?

3. Odkrycie tajemnicy: Lola to świnka morska. Rozmowa na temat wyglądu świnki morskiej, określanie jej wielkości, koloru, zasad opiekowania się, żywienia. Oglądanie na tablicy interaktywnej zdjęć świnek morskich. Wspomnienie o odpowiedzialności za zwierzęta, które dzieci życzą sobie na prezent.

4. Zabawa ruchowa z elementem orientacyjno - porządkowym ,,Zwierzęta w norce” , dzieci biegają po sali, na pauzę w muzyce każde dziecko zatrzymuje się w wolnej obręczy – norce.

5. Oglądanie filmu o sklepie zoologicznym. Rozmowa na temat: co jest potrzebne, aby opiekować się zwierzątkiem? – zachęcanie dzieci do wypowiedzi.

6. Praca z kartą pracy – ćw. percepcji wzrokowej. Zadaniem dzieci jest wskazanie 5 różnic na obrazku przedstawiającym dziewczynkę trzymającą świnkę morską.

7. Burza mózgów: Co zrobimy ze świnką Lolą?

Opracowała i przeprowadziła Joanna Tusińska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.