X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 35479
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Bawimy się kolorami - scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć
Temat zajęć: Bawimy się kolorami.
Nauczyciel: Magdalena Ochenkowska
Grupa wiekowa: 3 latki

Obszary edukacyjne i treści programowe:

Obszar 13: Wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną.
- potrafi poprawnie policzyć minimum 3 przedmioty.;
- rozróżnia przedmioty, obiekty, kolory, podstawowe figury geometryczne i porównuje ich wielkości;

Obszar 3: Wspomaganie rozwoju mowy oraz innych umiejętności komunikacyjnych dzieci.
- zwraca się bezpośrednio do rozmówcy, mówi poprawnie pod względem artykulacyjnym, gramatycznym, fleksyjnym i składniowym;

Obszar 14: Tworzenie warunków do doświadczeń językowych i komunikacyjnych w zakresie reprezentatywnej i komunikatywnej funkcji języka.
- potrafi uważnie postrzegać, aby rozpoznać i zapamiętać to, co jest przedstawione;
- dysponuje sprawnością rąk oraz koordynacją wzrokowo-ruchową potrzebną do rysowania, wycinania;

Cele ogólne:
•Doskonalenie umiejętności przestrzegania zasad ustalonych w grupie;
•Rozwijanie motoryki małej;
•Usprawnianie narządów mowy poprzez wykonywanie ćwiczeń oddechowych;
•Ustalenie prawidłowego toru oddechowego poprzez ćwiczenia oddechowe i fonacyjne;
•Kształtowanie umiejętności przeliczania;
•Utrwalenie barw podstawowych;
•Rozwijanie percepcji wzrokowej;
•Rozwijanie logicznego myślenia;

Cele operacyjne – dziecko:
•potrafią przestrzegać zasad podczas trwania zajęć dydaktycznych;
•rozwiną zdolności manualne;
•wykonują poprawnie ćwiczenia oddechowe podczas zajęć dydaktycznych;
•poprawnie wykonują wdech i wydech;
•potrafią przeliczać;
•znają i rozróżniają kolory podstawowe: żółty, niebieski i czerwony zielony;
•doskonali pamięć wzrokowej;
•potrafi logicznie myśleć;

Metody pracy:
•czynne – kierowanie działalnością dziecka, zadania stawiane do wykonania;
•słowne – rozmowa, wypowiedź, objaśnienia i instrukcje;

Formy pracy:
•indywidualna;
•grupowa;
Pomoce dydaktyczne: kolorowe klocki, koła do sersa, apaszka.
Przebieg zajęć
1.Przywitanie piosenką „Wszyscy są”.

2.Przypomnienie zasad ustalonych w grupie – kodeks przedszkolaka.

3.Zabawy paluszkowe - ćwiczenia motoryki małej.

4.Zabawa logopedyczna pt „Wesoła buzia” – ćwiczenia buzi i języka, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia dźwiękonaśladowcze.

5.Zabawa dydaktyczna „Mam taki kolor”
Dzieci które mają dziś na sobie coś żółtego – machają
mają dziś na sobie coś niebieskiego – machają
mają dziś na sobie coś czerwonego – machają
mają dziś na sobie coś białego – machają

6.Zabawa pt „Kolorowe klocki”
Nauczyciel prosi dzieci o podejście i zabranie klocka w danym kolorze w różnej ilości.

7.Zabawa dydaktyczna pt „Kolorowe przedmioty” . Dzieci szukają przedmiotów w kolorze wylosowanego klocka.

8.Zabawa dydaktyczna pt „Którego klocka brakuje ?”. Dzieci czarują i zgadują którego klocka brakuje.

9.Zabawa ruchowa „Szukamy kolorów”. Dzieci maszerują przy dźwiękach dzwonków z kolorowymi kartkami . Na przerwę w muzyce szukają kartki w tym samym kolorze w Sali.

10.Podsumowanie i zakończenie

Opracowała mgr Magdalena Ochenkowska
Nauczyciel mianowany
Przedszkole 16 w Koszalinie

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.