X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 35325
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Trzy Pingwinki - zajęcia otwarte dla Rodziców

KONSPEKT ZAJĘCIA OTWARTEGO Z UDZIAŁEM RODZICÓW

Data: 2017 r.
GRUPA: 3,4- latki

TEMAT BLOKU: „Poznajemy mieszkańców Lodowej Krainy.”

TEMAT ZAJĘCIA:
„Trzy pingwinki.”- słuchanie opowiadania B. Woronowa; dostrzeganie przez dzieci konieczności i potrzeby przyjaznego traktowania innych , używania
w kontaktach z nimi zwrotów grzecznościowych, wykonanie pracy plastycznej według wzoru.
CELE OGÓLNE:
- zapoznanie dzieci z warunkami życia na Antarktydzie
- dostrzeganie znaczenia przyjaźni w życiu człowieka oraz kształtowanie nawyku przyjaznego odnoszenia się do nich,
- wykonanie pracy plastycznej według wzoru,
-
Cele szczegółowe:
dzieci:
- potrafią wskazać na mapie Antarktydę,
- wymieniają charakterystyczne cechy krajobrazu polarnego,
- wiedzą, jakie znaczenie w życiu człowieka ma przyjaźń,
- potrafią wykonać pracę plastyczną według wzoru

FORMA PRACY: Zajęcia z całą grupą, zajęcia indywidualne
ŚRODKI WSPOMAGAJĄCE DZIAŁANIE: tekst utworu „Trzy pingwinki.”, sylwety do opowiadania, sylwety pingwina.

Przebieg zajęcia:
1. Powitanie
2. Rozmowa z dziećmi na temat warunków życia na Antarktydzie (globus)
3. Zapoznanie dzieci z wyglądem pingwina. Omówienie jego wyglądu oraz charakterystycznych cech.
-gdzie żyją pingwiny,
-jak wyglądają,
-czy umieją latać,
-czy umieją pływać,
-czym się żywią, itd...
4. Wysłuchanie bajki pt. „Trzy pingwiny” B. Woronowa.
5. Rozmowa kierowana na temat treści bajki.
- Kto był bohaterem wiersza?
-Jak nazywały się pingwiny?
-Jak spędzały czas?
-Co wydarzyło się podczas połowu ryb?
-Jak czuły się pingwiny po kłótni?
- Jak pingwinki mogły się zachować aby uniknąć kłótni?
- Czy warto się kłócić?
6. Zaproszenie dzieci i rodziców do wspólnej zabawy: „Pingwinki”.
7. Zabawa matematyczna – dobieranie szalików i czapek do sylwet pingwinków (kształtowanie umiejętności posługiwania się liczebnikami porządkowymi, właściwe posługiwanie się kolorami oraz utrwalenie znajomości kształtów i nazw figur geometrycznych).
8. Zapoznanie dzieci ze sposobem wykonanie pracy plastycznej - Układanie z kół sylwety pingwina według instrukcji nauczyciela (rozumienie
i sprawne wykonywanie poleceń nauczyciela).
9. Zabawa ruchowa ze śpiewem „Pingwin” -dzieci ustawiają się jedno za drugim, kładą swoją jedną dłoń na ramieniu kolegi. Śpiewają piosenkę
i wykonują odpowiednie ruchy:
„O jak przyjemnie i jak wesoło. (poruszają się na ugiętych nogach do przodu)
W pingwina bawić się, się , się (na każde słowo „się” podskakują
w miejscu)
Raz nóżka w lewo, raz nóżka w prawo (wysuwają nogi na piętę zgodnie ze słowami piosenki)
Do przodu, do tyłu (podskok od przodu i do tyłu)
I raz , dwa, trzy. (3 klaśnięcia w dłonie).”
10. Podziękowanie dzieciom i rodzicom za udział w zajęciach i zaproszenie do wzięcia udziału w zabawie „Iskierka”.
11. Zabiegi higieniczne.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.