X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 35308
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Propagowanie dbania o higienę osobistą i piękny wygląd - scenariusz spotkania w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom… i my również"

Temat przewodni: Propagowanie dbania o higienę osobistą i piękny wygląd
Scenariusz spotkania w ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom... i my również”
Data 17.02.2017r.
Uczestnicy: dzieci z wszystkich grup wiekowych z Przedszkola nr 3 w Koszalinie
Czytający gość: stylista fryzur Piotr Pająk
Czytana literatura: „Brudas” Jana Brzechwy
Cel główny:
Wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci poprzez zachęcanie rodziców do głośnego
czytania książek. Zaangażowanie rodziców do współpracy.

Cele szczegółowe:

• stworzenie nawyku wspólnego czytania
• wyrobienie pozytywnych skojarzeń dotyczących czytania książek
• edukacja rodziców dotycząca potrzeby głośnego czytania dzieciom
• wspieranie działań wychowawczych rodziców
• wspieranie rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i poznawczego dzieci
• zachęcenie rodziców do współpracy z przedszkolem
• propagowanie dbania o higienę osobistą
• zapoznanie z przedmiotami potrzebnymi w codziennej higienie
• zachęcanie do wspólnego z rodzicami spędzania czasu wolnego

Przebieg spotkania:
1. Słuchanie piosenki „Cała Polska czyta dzieciom”
2. Piosenka „Moliki książkowe” powitanie w świecie małych molików kochających książki – promowanie głośnego czytania wśród zgromadzonych słuchaczy.
3. Scenka Moliki Książkowe –„ Brud to nasz wróg” (w bibliotece molik Akapit bawi się zabawkami, jego mama molik Ilustracja robi szalik na drutach. Po chwili do domu wraca zapłakana, ale bardzo brudna molik Stronka. Oznajmia, że nikt nie chce się z nią bawić, ani nawet rozmawiać. Straciła wszystkich przyjaciół. Swoją brudną postać kieruje do zgromadzonych gości z pytaniem: „Dlaczego nikt nie chce się z nią bawić?”
4. Udzielenie odpowiedzi przez dzieci: „jest brudna”, „powinna się umyć” itp.
5. Piosenka „Mydło wszystko umyje” – wielkie mycie molika Stronki w dużym basenie – Molik Stronka wchodzi do basenu dmuchanego, a mama molikowa go myje. Po chwili wychodzi umyta z basenu, ale ciągle ma włosy w nieładzie.
6. Piosenka „Mam fryzurę na cebulę”
7. Zaproszenie gościa - fryzjera pana Piotra "telefonicznie", gdyż Molik Stronka boi się pójść do salonu fryzjerskiego. (Molik Stronka ma ciągle rozczochraną fryzurę)
8. Molik Ilustracja i Akapit przeprowadzają pogadankę o przedmiotach używanych podczas zabiegów higienicznych – w tym czasie stylista zajmuje się włosami Stronki (następuje zamiana peruk z rozczochranej na zadbaną – piękny wygląd molika Stronki. Stronka poznaje wielu przyjaciół, a dzięki ładnemu wyglądowi zdobywa sympatię wszystkich.) STOLIK Z PRZEDMIOTAMI – gąbka, szczotka do zębów, pasta, ręcznik, mydelniczka, mydło w dyfuzorze, grzebień.
9. Głośne czytanie „Brudas” Jana Brzechwy przez fryzjera pana Piotra
10. Opowiedzenie o swoim ciekawym zawodzie przez gościa, omówienie rekwizytów, atrybutów fryzjerskich. Uczesanie jednej „małej modelki”.
11. Podziękowanie gościowi – dyplom.
12. Piosenka kampanii” Cała Polska Czyta Dzieciom”

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.