X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 34984
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Muzyka jest wszędzie - scenariusz zajęć

Grupa 5 i 6 latków
Temat tygodnia: Muzyka jest wszędzie.
Temat zajęcia: Zabawa dydaktyczna „Porządki w sklepie muzycznym”
Cele ogólne:
- rozwijanie umiejętności liczenia i posługiwania się liczebnikami w aspekcie porządkowym
Cele szczegółowe:
Dziecko:
- nazywa instrumenty muzyczne i naśladuje grę na nich
- zna liczebniki porządkowe
- potrafi ułożyć działanie matematyczne do ilustracji
- dodaje liczby w zakresie 10
-umie poruszać się rytmicznie zgodnie z akompaniamentem
Metody:
- zabawa dydaktyczna
- czynna - zadań stawianych do wykonania
- słowna – opowiadanie
- ekspresja ruchowa
Forma organizacji:
• grupowa
• indywidualna
Środki dydaktyczne: obrazki z instrumentami, kapelusz, cyfry i kartki z działaniami, muzyka na płycie CD, ilustracja obrazująca półkę w sklepie muzycznym, karty pracy- ABC Smyka cz. 4.

Przebieg zajęć:
1.Wprowadzenie- Krótka historia opowiedziana przez nauczyciela – historia o panu Krzysztofie, który pracuje w sklepie muzycznym. Pewnego dnia okazuje się, że ktoś zrobił tam wielki bałagan. Zadaniem dzieci jest pomóc p. Krzysztofowi w uporządkowaniu instrumentów - wówczas dowiedzą się, kto to zrobił.
2. „Muzyczna loteryjka”- wszystkie dzieci kolejno wyciągają z kapelusza los- obrazek z instrumentem muzycznym. Następnie nazywają instrument i naśladują grę na każdym z nich.
3. Odstawianie instrumentów na odpowiednie półki – zgodnie z cyfrą na obrazku wylosowanym przez każde dziecko na początku zajęć.
Posługiwanie się określeniami pierwsza półka, druga, trzecia, czwarta.
4.Matematyczne zadania z instrumentami- dodawanie w zakresie 10.
Dzieci układają zapisy działań zgodnie z ilością instrumentów na danej półce. Odczytują zapisane działania.
5.Zabawa muzyczno- ruchowa „Wysoko, nisko”
Dzieci stoją w rozsypce. Gdy usłyszą wysokie dźwięki chodzą na palcach. Gdy usłyszą dźwięki niskie chodzą po sali pochylone do przodu.
6. Praca przy stolikach – karty pracy cz. 4, str. 42. Nazywanie instrumentów muzycznych i kolorowanie ich.
7. Podsumowanie zajęć: Dzieci układają wyniki działań, które wcześniej ułożyły w kolejności od największego do najmniejszego. Po odwróceniu kart na drugą stronę dowiadują się, że sprawcą bałaganu był kot pana Krzysztofa. Pozostawiony na noc w sklepie ganiał myszki i pozsuwał instrumenty z półek.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.