X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 34533
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Muzykowanie z 2,5- 3 latkami - scenariusz zajęcia

SCENARIUSZ ZAJĘCIA HOSPITOWANEGO
Data: 18.11.2015
Prowadząca: Kamila Łękowska
Grupa: 2,5- 3 latki
Temat dnia: „Muzykowanie”
Treści z podstawy programowej:
Wychowanie przez sztukę- muzyka: różne formy aktywności muzyczno- ruchowej (śpiew, gra, taniec)
• śpiewa piosenki z dziecięcego repertuaru, chętnie uczestniczy w zbiorowym śpiewie, w tańcach i muzykowaniu (8.1)
• dostrzega zmiany charakteru muzyki (tempa) (8.2)
• wyraża muzykę różnymi środkami aktywności muzycznej -instrumentalnej (z użyciem przedmiotów niekonwencjonalnych), wokalnej i ruchowej (8.3)

Cele ogólne:
• rozwijanie poczucia rytmu i wrażliwości słuchowej poprzez wspólne muzykowanie
• doskonalenie aparatu głosowego poprzez śpiew
• kształtowanie świadomości własnego ciała
• budowanie przyjaznej atmosfery podczas zajęć i zabaw

Cele szczegółowe dziecko:
• wygrywa rytm usłyszanej piosenki
• śpiewa piosenkę
• wskazuje określone części ciała poprzez ilustrację ruchem piosenki powitalnej
• uczestniczy w zabawach muzycznych

Formy pracy: zbiorowa, indywidualna
Metody pracy: metoda K. Orffa
Środki dydaktyczne: odtwarzacz CD, płyta CD z piosenką „Rączki”, pokrywki po słoikach, małe łyżeczki, maskotka węża.

Przebieg zajęcia:
1. Powitanie piosenką „Rączki”- utrwalenie części ciała poprzez pokazywanie ich zgodnie z tekstem piosenki (ilustracja ruchowa piosenki)
„Rączki”
Rączki robią: klap, klap, klap
Nóżki robią: tup, tup, tup
Tutaj swoją główkę mam
A na brzuszku: bam, bam, bam
Buzia robi: am, am, am
Oczy patrzą tu i tam
Tutaj swoje uszy mam
I na nosie sobie gram.
2. Zapoznanie z postacią węża „Benka” - powitanie dzieci przez gościa. Omówienie wyglądu naszego bohatera.
3. Słuchanie piosenki w wykonaniu nauczyciela „Z płaszcza węża guzik mam”
4. Nauka piosenki „Z płaszcza węża guzik mam”- wykonywanie jej na różny sposób. Zabawy z wykorzystaniem łyżeczek. N-l rozdaje każdemu dziecku po 2 łyżeczki.
a) Dzieci naśladują nauczyciela, który pokazuje w jaki sposób wykorzystujemy do powitania łyżeczki. Baczność, spocznij, baczność, witamy: ślimaki, byki, okularników, szczerboli, brodaczy, wąsaczy, smarkaczy”
b) Rozgrzewka - gra na łyżeczkach przy jednoczesnym śpiewie poznanej piosenki
c) Gra łyżeczkami na pokrywce od słoika.
5. Zabawa zręcznościowa w „Złap węża”- łapanie głowy węża rzucanego przez nauczyciela. Zachęcanie dzieci do dobrej zabawy
6. Podziękowanie za zajęcia.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.