X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 34028
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zestaw ćwiczeń ruchowych - rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej. Scenariusz zajęć

SCENARIUSZ ZABAW RUCHOWYCH Z DZIEĆMI 4-LETNIMI

Data: 17.03.2016 r.
Prowadząca: Marzena Całuj

Temat zajęcia: Zestaw ćwiczeń ruchowych – rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej.

Cele ogólne: - zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu
- wprowadzenie radosnego nastroju i dobrego samopoczucia
pobudzenie wszystkich grup mięśniowych;
- wdrażanie do ćwiczeń z przyborami gimnastycznymi oraz ze
sprzętem gimnastycznym

Cele operacyjne:
Dziecko: - rozwija sprawność ruchową
- wzmacnia mięśnie rąk i nóg
- dyscyplinuje się podczas zabaw
- potrafi wykonać ćwiczenia zgodnie z poleceniem
- potrafi przejść po zwężonej i lekko podwyższonej równoważni
(ławeczka) zachowując równowagę
- potrafi wspinać się i zstępować po drabinkach chwytając
prawidłowo szczebelki
- potraficzołgać się oraz zjechaćpo równi pochyłej, w dół
- potrafi korzystać ze sprzętu gimnastycznego w sposób
bezpieczny i zgodny z bezpieczeństwem


Metoda: zabawowa, zadaniowa

Forma pracy: indywidualna, zespołowa

Przybory: SPRZĘT SPORTOWY:
Drabinki, zjeżdżalnia, zwężona i lekko podwyższona równoważnia
( ławeczka) duże klocki ( materace) różnego rodzaju.

Przebieg zajęcia

I. Część wstępna
1.Zabawa orientacyjno-porządkowa przy piosence „Gimnastykuj się codziennie”.


2.Ćwiczenia szyi:
Dzieci w siadzie skrzyżnym wykonują (w formie naśladowczej i ścisłej) skłony szyi w przód i w tył, skręty do boku oraz krążenie głowy.

3.Ćwiczenia mięśni brzucha:
Dzieci w leżeniu tyłem wykonują tzw. „rowerek”.
Dzieci w leżeniu na brzuchu unoszą jednocześnie ręce i nogi w górę.

II. Część główna

Ćwiczenia z wykorzystaniem przyborów gimnastycznych, tj. równoważnia, drabinka, zjeżdżalnia.

1.Ćwiczenia z elementem wspinania się:
Dzieci wspinają się po drabince, prawidłowo chwytając szczeble oraz zstępują prawidłowo za drabinki. Dzieci wspinają się po drabince po czym zjeżdżają po równi pochyłej w dół.

2. Ćwiczenia z elementami czołgania się:
Dzieci czołgają się po zjeżdżalni, następnie schodzą w dół po drabince.

3. Ćwiczenia z elementem czworakowania.
Dzieci czworakują przechodząc pod drabinkami, rozstawionymi w linii prostej.

4.Ćwiczenia z elementem równowagi:
Dzieci przechodzą po zwężonej i szerokiej ławeczce zachowując równowagę.

5 .Zabawa bieżna „ Kółeczka”.
Dzieci biegają swobodnie po sali . Na sygnał nauczycielki dzieci robią koło. Jedno chłopcy, a drugie dziewczynki.

6.Ćwiczenia z materacami o różnej strukturze „ Tor przeszkód”.
Dzieci wspinają się na materac, następnie przechodzą na czworakach przez tunel z materaca ( klocek).


III. Część końcowa

1.Ćwiczenie stóp
Dzieci chodzą na całych stopach, następnie na palcach i piętach. Stopy ćwiczą na zmianę.

2.Ćwiczenie relaksujące- uspokajające
Dzieci po wszystkich ćwiczeniach kładą się na pleckach, na dywanie i przy muzyce relaksacyjnej odpoczywają po intensywnym wysiłku.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.