X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 34026
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Program wprowadzający cz. 1 wg M. CH. Knill. Scenariusz zajęć

SCENARIUSZ ZAJĘCIA Z DZIEĆMI 3-4-LETNIMI

Data: 13.04.2017 r.

Prowadząca: Marzena Całuj

Temat zajęcia: Program Wprowadzający cz 1 wg M. CH.Knill

Cele ogólne: - rozpoznawanie i nazywanie części swojego ciała
-rozładowanie negatywnych emocji i napięć


Cele operacyjne:
Dziecko: - przygotuje salę do ćwiczeń
- wyczuje części swojego ciała
- wysłucha nagranego „Programu”
- oczekuje na sygnał
-podporządkuje się poleceniom lektora
-pomoże dzieciom niepełnosprawnym


Metoda: aktywizująca

Forma pracy: indywidualna, zespołowa

Przybory: płyta CD, magnetofon, koc


Przebieg zajęcia

1.Powitanie dzieci przez nauczyciela.
2.Wyjaśnienie wszystkim dzieciom zasad i czynności wspólnej zabawy.
3.Rozkładanie koca przez dzieci
4.Siadanie dzieci w kole po turecku, twarzami do siebie.
6. Uważne słuchanie przez dzieci poleceń lektora:
- najpierw będziemy się kołysać – kołysać razem
- wymachujemy rękoma
- pocieramy ręce
- zamykamy i otwieramy dłonie
- ruszamy paluszkami
- klaszczemy
- klepiemy się po łokciach
- klepiemy się po brzuchu
- a teraz przewracamy się
- a teraz odpoczywamy
8.Po skończonych ćwiczeniach dzieci:
-wymieniają części ciała, które pokazywały
-.opowiadają o wrażeniach oraz emocjach towarzyszących podczas zajęć
- wypowiadają się o czynnościach, które sprawiły im najwięcej radości oraz trudności.
9.Wspólne odkładanie kocy na miejsce.
10.Czynności porządkowe po zajęciach.
11. Podziękowanie przez nauczyciela dzieciom za udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.