X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 33938
Przesłano:
Dział: Języki obce

The most dangerous animals. Plan lekcji języka angielskiego

Data: 01.02.2016 r. Prowadzący: Justyna Pinkowicz
Klasa: II d (11 osób)
Czas: 45 min
Poziom: średniozaawansowany
Podręcznik: English Plus (unit 5)
Cele:
- przypomnienie, utrwalenie i stosowanie zasad stopniowania przymiotników ;
- przyswojenie zasad mnemotechnik w celu zapamiętywania i utrwalania słownictwa i strutur gramatycznych;
- tworzenie zdań, pytań z wykorzystaniem poznanych zasad;
Funkcje językowe:
- stopniowanie przymiotników;
- opisywanie zjawisk, cech zwierząt i ludzi;
Materiał leksykalno – gramatyczny:
- słownictwo związane z cechami i umiejętnościami,
- przymiotniki w stopniu równym, wyższym i najwyższym;
- przymiotniki nieregularne;
- użycie than, oraz the
- umiejętności (w czasie teraźniejszym i przeszłym).
Sprawności:
Rozwijanie umiejętności gramatyczno- językowych – stosowanie struktur i reguł gramatycznych,
Słuchanie i mówienie - w celu ogólnego zrozumienia;
Materiały: tablica interaktywna, prezentacja multimedialna handouty, podręcznik, karteczki przymiotnikami, ćwiczenia

Temat lekcji:
What is the most dangerous animal in the world?

Przebieg lekcji

1. Przywitanie, sprawdzenie obecności i zadania domowego. Odpytanie uczniów z ostatniej lekcji.
(Abilities, can/could, przymiotniki- opposities, How far, how old, how long....) 10 min.
2. Rozgrzewka (Warm – up). Nawiązanie do tematu lekcji. Nauczyciel zapisuje na tablicy : Elephant i monkey oraz intelligent i big. Pyta uczniów jak można porównać te zwierzęta przy użyciu podanych przymiotników. Wypowiedzi uczniów.
Uczniowie zapisują temat, a nauczyciel objaśnia cele lekcji. 5 min.
3. Presentation
Nauczyciel prosi uczniów o przypomnienie zasad stopniowania przymiotników (nawiązanie do ostatniej lekcji) .
Reguły są zapisane na tablicy./ Przygotowane w formie prezentacji zz wykorzystaniem mnemotechnik
Przymiotniki krótkie (1 lub 2 sylabowe) konc. –er/est
Przymiotniki długie (3 lub wiecej) more / the most
Przymiotniki nieregularne: Bad, good, far
6 min.
4. Practice (Ćwiczenia utrwalające).
Nauczyciel rozdaje uczniom kserokopie i prosi aby w parach lub indywidualnie wykonali ćw. 3 a następnie poszczególni uczniowie odczytują na głos. (nauczyciel monitoruje pracę uczniów). Zadanie 2a i 4 są zapisywane na tablicy.
15 min.
5. Production.
Uczniowie losują karteczki z przymiotnikami i indywidualnie przygotowują zdania z użyciem danego przymiotnika. Indywidualne wypowiedzi uczniów. 7 min.
6. Zadanie domowe:
Znajdź odpowiedz na pytanie zawarte w temacie.
Zeszyt ćwiczeń str. 91 zadanie 5 2 min.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.