X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 33796
Przesłano:

Galeria zbójeckich portretów. Konspekt zajęć z języka polskiego kl.VI

Konspekt zajęć z języka polskiego kl.VI

Temat lekcji: Galeria zbójeckich portretów

Cele lekcji:
Po lekcji uczeń potrafi:
• Czytać płynnie tekst literacki
• Wyszukiwać w tekście potrzebne informacje
• Stworzyć samodzielną notatkę
• Gromadzić słownictwo opisujące postać literacką

Metody lekcji:
• Metoda programowa: Praca z tekstem
• Metoda aktywizująca: dyskusja
Środki dydaktyczne:
• Literatura, Strona 116 – 127, H.Pyle: „Robin Hood”, L.Micuno: „Mściciel w masce”.

Przebieg zajęć:
1. Zapis tematu. Przygotowanie do zajęć.
2. Dyskusja na temat znanych uczniom postaci zbójców.
- Z jakimi postaciami zbójców spotkaliśmy się do tej pory na lekcjach języka polskiego?
- Jakie rodzaje „zbójectwa” już poznaliście?
- Jak wyglądali zbójcy?
- Jaki był sposób i motywy ich postępowania?
3. Cicha lektura tekstów. Podczas czytania uczniowie zaznaczają fragmenty opisujące wygląd i sposoby postępowania opisanych postaci.
4. Dyskusja na temat tekstów:
- Jakie są podobieństwa między opisanymi postaciami?
- Jak wyglądają ci zbójcy?
- W jaki sposób zachowują się?
- W jaki sposób są odbierani przez społeczeństwo?
5. Praca indywidualna – samodzielna notatka z tekstów.
6. Zapis pracy domowej:
Napisz przysięgę zbójcy wprowadzanego do bandy oraz kodeks zbójcy, którego życiorys mógłby się stać podstawą legendy.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.