X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 33594
Przesłano:

Doskonalenie zagrywki dolnej

Cele lekcji:
Umiejętności: uczeń potrafi wykonać zagrywkę dolną.
Wiadomości: uczeń zna zasady fair-play.
Sprawność fizyczna: kształtowanie szybkiej reakcji na sygnał.
Postawy i motywacje: przyzwyczajenie do poprawnego wykonania ćwiczeń.
Pomoce: piłki siatkowe (dla każdego), siatka.
Klasa: V
Czas: 45’ Ilość: 12 dziewcząt
Miejsce: sala gimnastyczna
Metody: zabawowa, zadaniowa ścisła
Formy: fragmentów gry

CZĘŚĆ WSTĘPNA 14 min:
Czynności organizacyjno porządkowe
-Zbiórka, raport, powitanie, sprawdzenie obecności i przygotowania ćwiczących. Przedstawienie celów lekcji i uzasadnienie potrzeby ich realizacji. Kontrola stroju.
-Zabawa ożywiająca:
Berek siatkarski każdy ćwiczący ma piłkę. Wybieramy berka .Na sygnał wszyscy odbijają piłkę oburącz dołem. Kogo berek złapie, ten go zmienia.
-Ćwiczenia kształtujące:
W biegu:
-krążenia RR w tył, przód/podskoki naprzemianstronne; - krok dostawny /bieg tyłem; -krok skrzyżny/luźne podskoki; W marszu: -wypady/krążenia głowy/ krążenia nadgarstków; -10 podskoków z przyciąganiem kolan do klatki piersiowej; -w rozkroku skłony w przód/skrętoskłony; -krążenia tułowia/krążenia bioder; -krążenia kolan i stóp; Ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha przy drabinkach- tzw. brzuszki 20x Ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu przy drabinkach- tzw. Grzbiety 15x Każdy uczeń wykonuje 5 pompek

CZĘŚĆ GŁÓWNA 27 MIN:
1.Dowolne odbicia piłki oburącz górą i oburącz dołem w parach.
2.Zagrywka w parach- odległość 9m.
3.Podział na 2 drużyny, które ustawiają się na liniach końcowych swoich boisk. Jedna z nich ma piłki, druga ustawia się tyłem do siatki. Na sygnał następuje wykonanie zagrywki na stronę przeciwników, ci odwracają się i starają się złapać jak najwięcej piłek. Zespoły zagrywają na zmianę. Wygrywa ten zespół, który pierwszy zdobędzie 25 pkt.
4.Ćwiczenie jak wyżej. Zespół chwytający piłki znajduje się w leżeniu przodem za końcową linią boiska.
5.Ćwiczenie jak w pkt.3.Zawodnicy, którzy chwytają piłki znajdują się w siadzie w dowolnych miejscach na boisku.
6.Minisiatkówka-dwuosobowe drużyny, boisko 4m sz, 6m dł. Gra odbywa się na czas, turniej „każdy z każdym”, czas trwania meczów zależy od liczby drużyn.

CZĘŚĆ KOŃCOWA 6 MIN:
Korekcja wad postawy: Marsz dookoła sali na palcach, na piętach, na zewnętrznych częściach stóp. Luźne skłony w przód i w tył. Podsumowanie lekcji: zbiórka, przypomnienie celów lekcji i ocena ich realizacji.Ocena aktywności i osiągnięć uczniów. Pożegnanie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.