X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 33569
Przesłano:

Zabawy ze śnieżkami - konspekt zajęć z wychowania fizycznego w klasie I

Konspekt zajęć z wychowania fizycznego w klasie I Szkoły Podstawowej

Prowadząca: Małgorzata Glapa

Temat: Zabawy ze śnieżkami – rzuty do celu.

Data: ....

Cele zajęć w zakresie:

• motoryczności:
-kształtowanie koordynacji ruchowej
- kształtowanie wytrzymałości

• umiejętności:
- uczeń potrafi prawidłowo wykonać postawione zadanie
- uczeń potrafi ulepić kule śniegowe
- uczeń potrafi poruszać się wspólnie z współćwiczącym
- uczeń potrafi rzucać na odległość i do celu

• wiadomości:
- uczeń zna zasady bezpiecznego organizowania zabaw na śniegu

• postaw:
- uczeń umie zgodnie współpracować z współćwiczącym i w zespole.

Miejsce: zaśnieżone boisko

Ilość uczniów: 20

Czas trwania zajęć: 45minut

Formy zajęć:

• praca zbiorowa, indywidualna

Metody zajęć:

• metoda zabawowo – naśladowcza
• metoda naśladowcza
• metodo bezpośredniej celowości ruchu

Przybory: gwizdek, chorągiewki

Źródła bibliograficzne:

• Roman Trześniowski „Gry i zabawy ruchowe”
• Rea Pica „Świetne zabawy dla małych dzieci”
• Wacław Gniewkowski, Kazimiera Wlaźnik „Proces wychowanie fizycznego w klasach początkowych”

PRZEBIEG ZAJĘĆ

Część lekcji Tok zajęć Treść i przebieg ćwiczeń i zabaw Uwagi, czas
I część wstępna 1. Czynności organizacyjno - porządkowe 1. Przywitanie się z uczniami. Sprawdzenie obecności.
Przygotowanie się do wyjścia w teren. Sprawdzenie ubrania i obuwia.
Przejście parami na miejsce ćwiczeń za śladami pierwszego. 5 min
2. Omówienie zadań lekcji 2. Przedstawienie uczniom zabaw w które dziś będziemy się bawić. 1 min
3. Zabawa masowa 3. Zabawa „Berek – stójka”. Jedno dziecko wyznaczone na berka lepi kulę średniej wielkości. Dzieci uciekają od berka, ale na hasło „Stój” zatrzymują się w miejscu. Wtedy berek celuje kulą w nogi najbliżej stojącego dziecka. Kogo kula dotknie ten staje się berkiem. Szybko lepi kulę i zabawa toczy się dalej. 7 min
4. Ćwiczenia ogólnorozwojowe 4. Dzieci stoją w kole. Każdy lepi sobie kulę i rzuca nią w górę jak najwyżej.
8min
II część główna 1. Zabawy na śniegu 1. Uczniowie stoją w rozsypce i lepią po cztery śnieżki, po czym ustawiają się na linii wyznaczonej chorągiewkami i wykonują rzuty – dwa razy prawą ręką i dwa razy lewą. Prowadzący obserwuje zabawę i wyróżnia dzieci, których rzuty były najdłuższe.
2. Dzieci lepią bryły śniegowe średniej i przeskakują je z miejsca obunóż. Za przeskok bez dotknięcia bryły stopami otrzymują punkt. Wygrywa dziecko, które w określonym czasie zdobyło najwięcej punktów za udane skoki.
3. Zabawa „celuj dokładniej”. Dzieci lepią po cztery kule śniegowe i z odległości 10 kroków starają się trafić lewą i prawą ręką w drzewo .
4. Bitwa na śnieżki. Podział uczniów na dwie drużyny. Ich zadaniem jest trafić śnieżkami (poniżej głowy) w przeciwników. Potrzebne przybory:
chorągiewki

16 min
III część końcowa 1.Zabawa uspokajająca 1. Trucht po śniegu za prowadzącym z wymachami ramion. Na sygnał uczniowie podskakują.
3 min
2. Ewaluacja – ocena zajęć przez uczniów 2. Uczniowie lepią kule śniegowe i jeśli zajęcia im się podobały rzucają ją jak najwyżej mogą, a jeśli nie to opuszczają śnieżkę na ziemie.
1 min
3. Podsumowanie zajęć 3. Zbiórka w dwuszeregu. Podsumowanie zajęć przez nauczyciela. Rozmowa na temat najciekawszych elementów lekcji.
Powrót w parach do sali lekcyjnej, przebranie się uczniów. Zakończenie zajęć. 4 min

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.