X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 33427
Przesłano:
Dział: Języki obce

"Days of the week" - scenariusz zajęć z języka angielskiego dla dzieci 6-letnich

Scenariusz zajęć z języka angielskiego w grupie 6latków
Temat: Days of the week
Czas zajęć: 30 minut.
Grupa: 24 dzieci.
Cel główny:
• Rozumienie poleceń nauczycielki;
• Zapoznanie z nazwami dni tygodnia;
Cele szczegółowe:
Dziecko:
• Aktywnie uczestniczy w zabawach i zajęciach
• Potrafi przywitać się i pożegnać w języku angielskim: Hello! Goodbye! oraz potrafi się przedstawić: My name is...
• Rozumie sens prostych zwrotów komunikacyjnych: stand up, sit down
• Nazywa po angielsku dni tygodnia (Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday, Saturday, Sunday)
• Rozumie i prawidłowo wykonuje polecenia nauczyciela
• Potrafi policzyć po angielsku w zakresie 7
• Potrafi zaśpiewać piosenkę „Days of the week”.
Metody:
• Metoda naturalna
• Metoda reagowania całym ciałem (Total Physic Responses)
Formy pracy: zbiorowa, indywidualna.
Pomoce dydaktyczne: karty z obrazkami (flashcards) oraz z podpisami: Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday, Saturday, Sunday; pacynka Misia, stempelki, tablica interaktywna, filmik z piosenką „Days of the week” z repertuaru Super Simple Song dostępnej na kanale Youtube.


Przebieg zajęć:
1) „Hello song”. Piosenka powitalna z repertuaru Super Simple Song – improwizacja ruchowa treści utworu.
Hello! Hello! Gest powitania
Hello, how are you? x2 Wskazujemy na dowolne dziecko
I'm good! Kciuki w górę
I'm great! Ręce w górę
I'm wonderful! Podskok
Hello! Hello!
Hello, how are you? x2
I'm tired. Ręce w dół
I'm hungry. Masaż brzucha
I'm not so good. Smutny wyraz twarzy, ręce przy twarzy
Hello! Hello!
Hello, how are you? x3
2) „What’s your name?” – N. podchodzi do każdego dziecka i używając pacynki Misia wita się po angielsku: „Hello! I’m Teddy. What is your name?”, a dane dziecko odpowiada: „I’m... (Hania)”. A pacynka odpowiada używając angielskiej wersji imienia dziecka: "Hello Hanna!".
3) Prezentacja flashcards. N. pokazuje dzieciom obrazki przedstawiające dni tygodnia, tłumaczy ich nazwy na język polski.
4) „Stand up, sit down” - zabawa ruchowa.
Odliczamy do 7, każde dziecko jest którymś z dni tygodnia i na polecenie: stand up Monday - wstają wszystkie dzieci, które były poniedziałkiem.
Na polecenie: change your place – zamieniają się miejscami między sobą;
Gdy usłyszą: sit down – siadają na nowym miejscu. Zabawa trwa do momentu wymienienia wszystkich dni tygodnia.
Na końcu można powiedzieć „Holidays!” i w tym momencie każde dziecko zmienia miejsce na inne.
5) Piosenka “Days of the week”.
N. prezentuje dzieciom na tablicy interaktywnej filmik z piosenką, rozpoczynając wspólną zabawę i utrwalanie poznanych słów.
*Chętne dzieci liczą po angielsku, ile jest dni tygodnia.
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
Śpiewamy parokrotnie, za każdym razem można zaczynać od innego dnia tygodnia zwracając uwagę dzieci na ich cykliczność.
*Układanie podpisów z nazwami dni tygodnia, dopasowywanie do odpowiedniej ilustracji.
6) „What’s missing? N. prosi dzieci, aby zamknęły oczy: "Close your eyes". W tym czasie chowa za plecami jedne z obrazków i mówi: "Abracadabra, abracabreee - Open your eyes" i zadaje pytanie: „What’s missing?”. Zachęca dzieci do nazwania brakującej postaci. Po chwili któreś z dzieci może zastąpić N.
7) Pożegnanie „Goodbye!”
See you later.
Alligator.
Bye bye bye.

A w nagrodę po skończonych zajęciach – stempelki w różnych wzorach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.