X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 33220
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Kącik czystości - scenariusz zajęć dla trzylatków

Prowadząca: K. Chmielnicka
Data: 16.09.2016
Temat: Kącik czystości.

Cele:
- rozpoznawanie i nazywanie przedmiotów potrzebnych do higieny ciała
- doskonalenie starannego układania przedmiotów
- rozwijanie percepcji wzrokowej
Pomoce: mydło w kostce, mydło w płynie, szampon, gąbka do mycia ciała, szczoteczka do zębów, pasta, szczotka do mycia ciała, kubeczek na wodę, ręcznik papierowy, ręcznik frotte, żel pod prysznic, szampon, koszyk na produkty, napis „Kącik Czystości”, płyta cd
Metody: pedagogika zabawy, zadań stawianych dziecku do wykonania, rozmowa, obserwacja, pokaz.
Formy pracy: indywidualna i grupowa Obszary z podstawy programowej: II , III, V, VII, XIV


Przebieg zajęć:
1. Przywitanie piosenką „Wszyscy są”.
2. Zabawa z opowiastką muzyczną „Dzień Kotka”.
3. Zabawa tropiąca „Gdzie ukryły się przybory do mycia?”- odnalezienie w sali ukrytych przyborów toaletowych.
4. Zabawa „Czarodziejski woreczek”- prezentowanie i rozpoznawanie akcesoriów toaletowych potrzebnych do mycia, nazywanie ich i określanie do czego służą. Rozmowa z dziećmi nt
„ Dlaczego należy dbać o higienę ciała?”
5. Zabawa ruchowa w kole „Wędrujące mydło”- rozpoznawanie zapachu niektórych przyborów toaletowych (mydło, szampon, pasta do zębów).
6. Wybieranie akcesoriów toaletowych potrzebnych do mycia i ustawienie ich na półce „Kącik czystości”.
7. Ewaluacja zabawa „Minki”- określanie swojego nastroju w zależności, od tego jak się podobały zajęcia (wesoła/ smutna mina).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.