X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 31816
Przesłano:
Dział: Przedszkole

"Popołudnie z Brzechwą" - scenariusz zajęcia otwartego z udziałem rodziców

POPOŁUDNIE Z BRZECHWĄ
- scenariusz zajęcia otwartego z udziałem rodziców
Grupa „Ekoludki” (5,6 – latki): Przedszkole Samorządowe Nr 3 w Trzebini – wychowawca: Jolanta Pękala

Cele:
Stwarzanie okazji do uczestnictwa w prezentacji utworów wierszowanych zaczerpniętych z klasyki literatury polskiej;
Kształtowanie wrażliwości oraz ekspresji werbalnej;
Dostarczanie pozytywnych emocji w kontaktach z literaturą oraz stwarzanie okazji do przeżywania treści literackich;
Zachęcanie do podejmowania prób tworzenia własnych interpretacji treści utworów wierszowanych.

Pomoce:
Egzemplarz książki pt. „Brzechwa dzieciom”; kartki z bloku rysunkowego; kredki świecowe lub ołówkowe; odtwarzacz CD; płyta CD „Trampolina do szkoły”; tamburyno; żółte i niebieskie szarfy; naklejki – słoneczka: pamiątki – nagrody za udział w spotkaniu (dla rodzica oraz dziecka).


Przebieg:
1) Powitanie rodziców przez dzieci piosenką pt. „Dzień dobry”
(„Trampolina do szkoły” nr 3).

2) Prezentacja dwóch wierszy Jana Brzechwy przez laureatów gminnego konkursu, organizowanego przez Przedszkole Samorządowe Nr 3 w Trzebini „Zwierzęta w wierszach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”, którzy zdobyli wyróżnienia:
- Karolinkę J.: „Kokoszka Smakoszka”;
- Michałka H.: „Ptasie radio”.

3) Czytanie wybranych wierszy przez poszczególnych rodziców – uczestników zajęcia otwartego.
4) Próby tworzenia własnych interpretacji fragmentu wiersza czytanego przez rodzica.
Rodzic instruuje pociechę, dając jej odpowiednie wskazówki;
Występ dziecka (rodzic wspiera przedszkolaka).

5) „Baranki i kurczątka” – zabawa ruchowa połączona z ćwiczeniami ortofonicznymi.
Dzieci tworzą dwie grupy – baranki (szarfy niebieskie) i kurczątka (szarfy żółte).
Nauczycielka wystukuje rytm na tamburynie. Gdy robi się szybko, dzieci – baranki biegają powtarzając: „me, me, me”. Gdy rytm jest wolny dzieci – kurczątka maszerują i mówią: „pi, pi, pi”.
Następnie dzieci zamieniają się rolami.

6) Ilustrowanie wybranego przez dziecko wiersza kredkami świecowymi lub ołówkowymi.

7) Wspólne sprzątanie po zakończonej pracy.

8) Prezentacja wykonanych przez dzieci prac i zorganizowanie wystawy rysunków.

9) Wręczenie uczestnikom spotkania pamiątkowych naklejek – słoneczek, które są zarazem nagrodą za aktywny udział w spotkaniu.

10) „Iskierka przyjaźni” – pożegnanie rodziców i dzieci (ustawienie w kole i „przesłanie” sobie wzajemnie uścisku ręki).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.