X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 31585
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zabawy karnawałowej

Scenariusz zabawy karnawałowej

BAL U PANI ZIMY

Cel główny:
- Kultywowanie tradycji przedszkolnych
- Wdrażanie do wspólnej, zgodnej zabawy
- Kształtowanie umiejętności czerpania radości z tańców i zabaw tanecznych
- Integracja społeczności przedszkolnej, rodziców oraz środowiska lokalnego

Cele szczegółowe:
- stworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci
- wytworzenie pogodnego i radosnego nastroju
- kształtowanie umiejętności czerpania radości z prezentów świątecznych
- integracja społeczności przedszkolnej podczas wspólnej zabawy
- wprowadzenie miłej atmosfery

Metody: czynne: metoda ekspresyjna –tańce, śpiew
metoda zadań stawianych do wykonania

Forma pracy : grupowa, zespołowa

Pomoce: stroje karnawałowe, dekoracja sali (balony, tiule, śnieżynki, sztuczne choinki, balony, serpentyna ), kolorowe bibułki, puzzle - bałwanek (klej), kolorowe karteczki na losy, szarfy z napisem KRÓL, KRÓLOWA BALU, logo poszczególnych Grup, etykiety z nazwami poszczególnych Grup, płyty CD z utworami karnawałowymi


Przebieg Balu

1. Pojawienie się prowadzących przy dźwiękach piosenki Psotna Zima

Inauguracja zabawy przez prowadzącego:

Jest karnawał.
W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara – strojów pięknych co niemiara!
Niech się bawią duzi, mali
Zgromadzeni na tej sali.

2. Powitanie wszystkich uczestników balu przez Bałwanka

* Rozruszanka – sprawdźmy, czy wszyscy zabrali ze sobą na bal
- ręce (machamy)
- nogi (tupiemy)
- głowy (potrząsamy)
- bioderka (kręcimy)

3. Zabawa przy piosence Bal przebierańców

4. Prezentacja poszczególnych Grup

5. Zabawa Pociąg – przejazd do różnych miejsc w rytm wybranych utworów
prowadzona przez Śnieżynkę

Wspólny taniec dowolny w rytm muzyki

6. Zaproszenie do pracy w Grupach - układanie bałwanka z części- ozdabianie
nim sali

7. Zabawa w Grupach przy utworze Pingwin, prowadzony przez Śnieżynkę

Jak bal, to bal – zaproszenie na poczęstunek

(w trakcie poczęstunku nauczycielki rozdają dzieciom magiczne losy (dla chłopców –
niebieskie, dla dziewczynek - różowe pośród których są ukryte losy z koroną), dzięki którym zostaną wyłonieni królowie i królowe balu)

7. Zabawy z bibułką – wspólna zabawa z wykorzystaniem elementów
Kinezjologii Edukacyjnej prowadzona przez Śnieżynkę
Wspólny taniec dowolny w rytm muzyki

8. Wybór KRÓLA I KRÓLOWEJ BALU

* Z każdej grupy, losowo wybrana zostaje 1 para królewska
* I fanfary ogłaszają czas wyborów
* Pary królewskie zostają zaproszone na scenę
* II fanfary wykonane zostają na cześć zwycięskich par

9. Utworzenie wspólnego wężyka – taniec przy utworze Koronkowa Lambada

10. Spotkanie z MIKOŁAJEM

* Niespodziewane pojawienie się Mikołaja
* Pozostawienie prezentów pod choinkami
(prezenty rozdane zostaną po zakończeniu balu)
* Powitanie Mikołaja przez Bałwanka
* Wspólny taniec z Mikołajem przy utworach Święty Mikołaj i 7 reniferów

Wspólny taniec dowolny w rytm muzyki z Mikołajem

* Pożegnanie Mikołaja przez uczestników Balu

11. Utworzenie wspólnego wężyka – taniec przy utworze Puszek Okruszek

12. Zabawa przy piosence Kaczuchy

Ostatni wspólny taniec dowolny w rytm muzyki

13. Oficjalne zakończenie Balu przez osoby prowadzące

Podziękowanie za wspólną zabawę oraz rozdanie podarków od Mikołaja

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.