X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 31220
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Pomagamy starszym. Konspekt zajęć

KONSPEKT ZAJĘĆ
Termin:
Temat: Pomagamy starszym
Prowadzący: Alicja Plinta
Grupa wiekowa: 5-latki
Cele ogólne:
- odszukiwanie rytmu w ciągu kolejnych elementów
- próby klasyfikowania pasujących do siebie przedmiotów
- uważne słuchanie opowiadania nauczyciela
- uświadomienie konieczności pomocy osobom starszym
Cele operacyjne:
1. dziecko potrafi odszukać powtarzający się rytm złożony z czterech powtarzających się elementów
2. potrafi połączyć ze sobą pasujące przedmioty współpracując z innymi dziećmi
3. odpowiada na pytania nauczyciela dotyczące opowiadania
4. bierze aktywny udział w zabawach ruchowych
5. próbuje dokonać syntezy głosek prostych wyrazów


Przebieg zajęć:
1. Zebranie dzieci w kole
2. Odszukiwanie rytmu w ciągu kolejnych serduszek i kontynuowanie go (np.: czerwone serduszko, żółte, niebieskie, czerwone, żółte, niebieskie...)
3. Słuchanie opowiadania pt: „Uśmiechnięta Pani Sama” W. Bartosza
4. Rozmowa na temat opowiadania
• Czy ktoś pomagał Pani Samej w domu, przy zwierzętach ?
• Co się stało pewnego dnia?
• Kto pomógł Pani Samej?
• Czy zawsze ktoś już jej pomagał?
• Jak myślicie, dlaczego nazywany starszą panią Pani Sama?
• Czy wy pomoglibyście jej i dlaczego?
5. Zabawa ruchowo-naśladowcza „Pomagamy Pani”
Dzieci naśladują czynności, które można wykonać, pomagając Pani z opowiadania. Pomaga nauczyciel podając nazwy tych czynności (np.: rąbanie drzewa, podlewanie kwiatów, zbieranie jabłek, zrywanie trawy dla królików ...)
6. Synteza głosek
Nauczyciel wymawia słowa, dzieląc je na głoski. Dzieci syntetyzują głoski i podają całe słowa: s-e-r-c-e, d-o-m, m-a-m-a, t-a-t-a, k-o-t.
7. Ćwiczenie klasyfikacyjne „Co do siebie pasuje?”
Dzieci dostają obrazki (np.: garnek, pokrywka, kwiatki, wazon, aparat fotograficzny, zdjęcie, czapka, szalik, lampa, żarówka...). Poruszają się po sali w określony sposób np.: podskoki, na palcach, na piętach. Na sygnał zatrzymują się i szukają osoby, która ma obrazek pasujący do ich własnego. Potem w parach dzieci wyjaśniają, dlaczego ich obrazki pasują do siebie.
8. Podziękowanie za udział w zajęciach

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.