X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 31168
Przesłano:
Dział: Przedszkole

"Wiosna radosna"- zajęcia w grupie Żabek ( dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową)

Cele:
-stymulacja zmysłów dziecka
-rozwijanie funkcji poznawczych
-rozwijanie mowy czynnej i biernej
- rozwijanie sprawności ruchowej
- integracja gry

Metody:
-elementy stymulacji polisensorycznej
-elementy metody Pedagogiki Zabawy

Formy:
-grupowa zindywidualizowana

Pomoce:
- teksty wierszy :Heleny Kruk "Świeci słoneczko, Magdaleny Frączak "Wiosna",
- płyta CD Antonio Vivaldi "Wiosna"
-kwiaty, gałazka drzewa, arkusz z napisem "Wiosna",arkusze papieru w formacie A4 w kolorze żółtym i zielonym, piórka w kolorze żółtym i zielonym, pojemnik z wodą,glina, bębenek, słoneczko z filcu, szablon bociana, peleryna Pani Wiosny( peleryna w kolorze zielonym z przyklejonymi listkami i kwiatami wyciętymi z papieru samoprzylepnego), cytryna.


Przebieg:
1. Powitanie dzieci piosenką (melodia Panie Janie)
"Witaj ( imię dziecka), witaj ( imię dziecka)
jak się masz? 2X
Wszyscy cie witamy , wszyscy cię kochamy ,
bądź wśród nas 2X

2.Inscenizacja wiersza M.Frączak "Wiosna"
"Przyszła do nas wiosna,
ciepła i radosna.
Ptaszek pięknie śpiewa,
zielenią się drzewa.
Słonko w górze świeci,
weselą się dzieci.
Każdy dobry nastrój ma,
niechaj wiosna długo trwa!"

3.Krótka pogadanka o wiośnie , zwrócenie uwagi na zmiany w przyrodzie i wiosenne kolory( dotykanie gliny, zabawy z wodą, dmuchanie piórka zawieszonego na nitce- stworzenie możliwości wyboru koloru piórka przez dzieci, nazywanie kolorów, wskazywanie kolorów wg podanej nazwy- zabawa: "Znajdź taki sam").

4.Ilustrowanie ruchem treści wiersza H.Kruk " Świeci słoneczko"

"Świeci słoneczko jasne (Uniesienie rąk i poruszanie dłońmi)
Wieje wiosenny wiatr( Poruszanie uniesionymi rękami w prawo i lewo)
I każdy ma ochotę
wędrować sobie w świat. ( Marsz w miejscu)
Grzeje słoneczko jasne, ( Uniesienie rąk i poruszanie dłońmi)
Pada wiosenny deszcz, ( Poruszanie palcami i opuszczanie rąk)
Urosną śliczne kwiaty,( unoszenie rąk do góry)
My urośniemy też ( wskazywanie na siebie).

5.Granie na bębenku do piosenki " Ku-ku, ku-ku, precz zimo zła"
( autor: Will Smith).

6.Zabawa z A - kuku"- przykrywanie dzieci zieloną chustą .

7.Smakowanie cytryny,określenie smaku " kwaśny" obserwacje min dzieci po spróbowaniu cytryny.

8.Zabawa chustą animacyjną do utworu A. Vivaldiego "Wiosna".

9. Podziękowanie dzieciom za udział w zajęciach, zakończenie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.