X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 30992
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz do zajęć całodziennych w grupie 4- latków - Edukacja muzyczna - Zabawy kołowe przy piosenkach

Konspekt do zajęć w grupie 4- latków

1.Grupa: 4- latki


RANEK
Zabawy dowolne według zainteresowań dzieci w wybranym kąciku, wybranymi zabawkami. Wdrażanie do zgodnej bezkonfliktowej zabawy.
Zestaw ćwiczeń porannych nr 3:
„Wróbelki”- zabawa z elementem podskoku. Podskoki w miejscu i do przodu.

ZAJĘCIA I
Temat: Edukacja muzyczna – Zabawy kołowe przy piosenkach.
Cel główny: Rozwijanie muzykalności dzieci.
Cele operacyjne (Dziecko):
chętnie śpiewa poznaną piosenkę;
czerpie radość z kontaktu z muzyka;
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa
Metody słowne: rozmowa
Metody czynne: zadania stawiane dziecku do wykonania, aktywność własna
Metody oglądowe: w oparciu o pokaz
Środki dydaktyczne: Płyta CD z nagraniami


PRZEBIEG ZAJĘCIA I:
I.
Powitanie dzieci: „Iskierka”- dzieci siedzą w kole i trzymają się za ręce. N. ściska dłoń dziecka siedzącego po prawej stronie. Dzieci kolejno przekazują sobie uściski. Ostatnie dziecko, siedzące po lewej stronie N., ściska jego dłoń. Następnie wszyscy głośno mówią: Dzień dobry!
II.
1. Zabawy kołowe przy piosence z płyty CD.
„Rolnik sam w dolinie”, „Stary niedźwiedź”, „Chodzi lisek koło drogi”.
„Mam chusteczkę haftowaną”- zabawa ze śpiewem wg Marty Bogdanowicz. Dzieci trzymając się za ręce, poruszają się po obwodzie koła. Wybrane dziecko tańczy w kole, wskazując chusteczką kolejne dzieci. Na koniec podchodzi do dziecka, mówi jego imię, podając mu chusteczkę i zamieniają się miejscami.
2. Rozmowa z dziećmi na temat, która z zabaw najbardziej się im podoba i dlaczego?
3. „Znajdź swój domek”- zabawa orientacyjno- porządkowa. Przebieg: Dzieci maszerują z woreczkami na głowie, zatrzymują się i rzucają ukłonem worek na podłogę. Stają na worku, rozglądają się dookoła i starają się zapamiętać, obok kogo stoją. Biegają między woreczkami. Na hasło znajdź swój domek – wracają na swoje miejsce.
III.
1. Powtórzenie zabawy, która dzieciom najbardziej odpowiadała.
2. Wdrażanie do przestrzegania zasady zgodnej zabawy.
*„Rzuć do mnie piłkę”- zabawa z elementem rzutu. Dzieci ustawione w kole łapią piłkę rzucaną przez N., któy stoi w środku koła i odrzucają do niego. Następnie N. wybiera dzieci, które będą wchodzić do środka koła.

ZAJĘCIA II
Temat: Edukacja plastyczna „Bańka mydlana”- malowanie farbami plakatowymi.
Cel główny: Rozwijanie sprawności manualnych i doskonalenie koordynacji wzrokowo- ruchowej.
Cele operacyjne (Dziecko):
potrafi mieszać kolory;
nazywa użyte kolory;
poprawnie posługuje się pędzlem;
sprząta po zakończonym malowaniu;
stosuje się do poleceń nauczyciela.
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa
Metody słowne: instrukcja wykonania pracy plastycznej
Metody czynne: zadania stawiane dziecku do wykonania, aktywność własna
Metody oglądowe: w oparciu o pokaz poprawnie wykonanej pracy plastycznej oraz baniek mydlanych.
Środki dydaktyczne: koła z białego papieru technicznego, farby plakatowe, paletki, pędzelki, kubeczki, woda, bańki mydlane, piłka.

PRZEBIEG ZAJĘCIA II:
I.
1. Zabawa integracyjna „Przesyłam ci uśmiech na dobry dzień”.
II.
1. Omówienie jak wygląda bańka mydlana. N. puszcza dzieciom duże bańki mydlane. Dzieci przyglądają się jak zmieniają się kolory na bańce.
2. „Bańka mydlana”- Zadaniem dzieci jest mieszanie kolorów na wyciętym kole z papieru technicznego, tak aby uzyskać różnokolorową bańkę.
3. Zwrócenie uwagi na poprawne trzymanie pędzla w dłoni, stosowanie się do poleceń N.; mieszanie kolorów tak, aby nie powstała z nich jednolita plama. Wdrażanie dzieci do utrzymywania czystości w swoim miejscu pracy.
4. Samodzielna praca dzieci.
III.
1. Sprzątanie po zakończonych zajęciach, zorganizowanie wystawki w sali przedszkolnej.
* „Złap piłkę”- Zabawa z elementem rzutu. Dzieci biegają z piłką trzymając ją oburącz ma wysokości klatki piersiowej. Na sygnał: stop! Zatrzymują się i podrzucają piłkę do góry i próbują ją złapać. Dziecko, które nie złapało piłki, odchodzi na bok i zabawa toczy się dalej. N. powtarza zabawę kilka razy.

ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE:
Temat: Poznajemy technikę „Płyn do baniek mydlanych”.
Cel główny: Rozwijanie koncentracji uwagi i wypowiadania się na dany temat.
Cele operacyjne (Dziecko):
opowiada, co dzieje się po zmieszaniu wody z płynem;
potrafi samodzielnie puszczać bańki mydlane;
wie, jak puścić bańkę, aby nie pękła;
czerpie radość z wspólnej zabawy.
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa
Metody słowne: rozmowa
Metody czynne: zadania stawiane dziecku do wykonania, aktywność własna
Metody oglądowe: w oparciu o pokaz rzeczy użytkowych.
Środki dydaktyczne: bańki mydlane, woda, płyn do naczyń,

PRZEBIEG ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWEGO:
I.
1. Zabawa integracyjna „Iskierka”.
II.
1. Dzieci siedzą w kole przyglądając się materiałom, które przyniósł N.
2. Komentarz N. dotyczący samodzielnego puszczania baniek; jak należy puścić bańkę, żeby nie pękła.
3. Przebieg: „Płyn do baniek mydlanych”- N. rozkłada przed dziećmi rzeczy potrzebne do zrobienia baniek mydlanych: pojemnik, woda, płyn do naczyń. Następnie zgodnie z instrukcją słowną nauczyciel tłumaczy po kolei jak należy sporządzić płyn. Nalewamy wody do pojemnika i trochę płynu do naczyń mieszamy i mamy płyn do robienia baniek mydlanych. N. puszcza dzieciom bańki z uzyskanego płynu. Następnie każde z dzieci próbuje zrobić bańki.
4. Zwrócenie uwagi na:
- nie tarcie oczu;
- mieszanie wody z płynem;
- łączenia się wody z farbką.
5. Samodzielne puszczanie baniek przez dzieci, zrobionym podczas zajęć płynem.
III.
1. Sprzątanie po zakończonych zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.