X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 30977
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz do zajęć całodziennych w grupie 4- latków - Edukacja językowa "Witamy w przedszkolu"

Konspekt do zajęć w grupie 4- latków

1.Grupa: 4- latki

RANEK
Zabawy dowolne przy stolikach – wdrażanie dzieci do wspólnego korzystania ze wspólnych kredek.
Zestaw ćwiczeń porannych nr 1:
„Marmurki” - zabawa orientacyjno- porządkowa. Bieg swobodny w różnych kierunkach. Na hasło Marmurki! Dzieci zatrzymują się i nieruchomieją w różnych pozach.

ZAJĘCIA I
Temat: Edukacja językowa „Witamy w przedszkolu”- zapoznanie z przedszkolnymi pomieszczeniami.
Cel główny: Integracja i zapoznanie się w grupie dzieci i nauczyciela oraz z nową salą przedszkolną.
Cele operacyjne (Dziecko):
zna układ i przeznaczenie sal oraz potrafi podać nazwy przedszkolnych pomieszczeń;
wie jak zachować się na korytarzu;
wie gdzie znajduje się jego sala;
wzbogaca swój słownik o nowe wyrazy.
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa
Metody słowne: rozmowa
Metody czynne: zadania stawiane dziecku do wykonania, aktywność własna
Metody oglądowe: w oparciu o pokaz rzeczy użytkowych i pomieszczeń.
Środki dydaktyczne: mała piłeczka, karty pracy dla dzieci.

PRZEBIEG ZAJĘCIA I:
I.
Powitanie dzieci: „Iskierka”- zabawa integracyjna. Dzieci ustawione w kole w siadzie po turecku, przesyłają sobie z ręki do ręki małą piłeczkę, aż wróci do nauczyciela.
II.
1. „Witamy w przedszkolu”- oglądanie najważniejszych pomieszczeń w przedszkolu, podanie ich nazwy oraz ich przeznaczenia. Zwiedzanie pobliskich sal. Nazywanie ich przez dzieci. Omówienie sposobu zachowania się na korytarzu.
2. Powrót do swojej sali. Rozmowa z dziećmi na temat pomieszczeń, które zwiedziły, które sale im się podobały i dlaczego.
3.„Złap piłkę”- Zabawa z elementem rzutu. Dzieci biegają z piłką trzymając ją oburącz ma wysokości klatki piersiowej. Na sygnał: stop! Zatrzymują się i podrzucają piłkę do góry i próbują ją złapać. Dziecko, które nie złapało piłki, odchodzi na bok i zabawa toczy się dalej. N. powtarza zabawę kilka razy.
III.
Podsumowanie zajęcia:
1. Powtórzenie nazw i przeznaczenia najważniejszych pomieszczeń znajdujących się w przedszkolu,
2. Powtórzenie jak należy bezpiecznie zachowywać się na korytarzu.
3. Praca w książce, „Mój znaczek”- wyjmowanie dwóch kółek z tekturki i sklejanie ich ze sobą klejem. W kwadracie nalepienie swojego znaczka. Przewlekanie przez otwór wstążeczki i zawieszenie kółek na szyi.
* „Gdzie jest twój kolor”- zabawa orientacyjno- porządkowa. Przygotowanie: Dzieci zakładają szarfy przez głowę i lewe ramię. N. Rozkłada klocki w różnych miejscach sali. Przebieg: Dzieci biegają. Na hasło: Gdzie jest twój kolor? Szukają kręgla w takim samym kolorze jak szarfa. N. Sprawdza czy wszyscy stanęli przy odpowiednim kolorze. Powtarzamy zabawę, zmieniając miejsca klocków.

ZAJĘCIA II
Temat: Zestaw ćwiczeń gimnastycznych – zestaw nr 1
Cel główny: Rozwijanie sprawności fizycznej u dzieci.
Cele operacyjne (Dziecko):
wykonuje polecenia nauczyciela;
ćwiczy mięśnie tułowia
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa
Metody: zadaniowa, zabawowa, naśladowcza.
Środki dydaktyczne: Zestaw ćwiczeń gimnastycznych – zestaw nr 1, piłki.

PRZEBIEG ZAJĘCIA II:
I.
1. Rozdanie dzieciom piłek.
II.
1.- „Złap piłkę”- zabawa orientacyjno- porządkowa. Każde dziecko trzyma piłkę w dłoniach, na wysokości klatki piersiowej. Bieg w rozsypce. Na sygnał N., np. Klaśnięcie, dzieci zatrzymują się, podrzucają piłkę do góry i próbują ją złapać.
- „Toczenie piłki”- ćwiczenie rozciągające i oddechowe. Dzieci stoją w rozkroku z maksymalnym wyprostowaniem kolan. Toczą piłkę po podłodze z ręki do ręki. Po kilku ruchach wyprost w górę z uniesieniem piłki – wdech, opuszczenie- wydech.
- „Zjeżdżalnia dla piłki”- ćwiczenie dużych grup mięśniowych. Dzieci w siadzie prostym podpartym, piłka ułożona na nogach. Unoszenie bioder w górę- piłka zjeżdża w dół, zatrzymuje się na stopach (palce uniesione w górę). Nogi w górę- piłka wraca do poprzedniej pozycji.
- „Wałkowanie pączków”- ćwiczenie stóp. Piłka znajduje się pod stopami, palce są zaciśnięte na piłce. Wałkowanie piłki okrężnymi ruchami stóp- w lewo i w prawo.
- „Kołyska”- ćwiczenie dużych grup mięśniowych. Dzieci w siadzie prostym podpartym- piłka między kostkami. Przejście do leżenia przewrotnego, odebranie piłki rękami, powrót do poprzedniej pozycji.
- „Koty bawią się piłką”- ćwiczenie mięśni brzucha. Chód na czworakach za toczącą się piłką. Toczenie piłki raz jedną, raz drugą ręką.
- „Skaczemy jak piłka”- ćwiczenia mięśni nóg. Każde dziecko odbija mocno piłkę od podłogi i skacze tak długo, jak długo odbija się piłka.
- „Idą pingwiny”- ćwiczenie stóp. Chód z piłką między kostkami, poruszanie się małymi kroczkami, bez uginania kolan.
- „Wdech- wydech”- ćwiczenie oddechowe. Dzieci leżą na plecach, nogi mają ugięte w kolanach, stopy na podłodze. Piłka w dłoniach leży na brzuchu. Przenoszenie piłki za głowę- wdech, powrót do poprzedniej pozycji- wydech.
III.
1. Zebranie piłek do koszyka.
* „Koty bawią się piłką”- zabawa z elementem czworakowania. Przebieg dzieci chodzą na czworakach za toczącą się piłką, popychając ją raz jedną, raz drugą ręką. Zatrzymują się, wznoszą ręce z piłką do góry – koty wspinają się na płotek. Wracają do poprzedniej pozycji, miauczą i idą dalej.

ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWE:
Temat: Ćwiczenia graficzne „Mój kolorowy kwiat”.
Cel główny: Rozwijanie sprawności manualnych.
Cele operacyjne (Dziecko):
koloruje kontury kwiatu;
dokładanie zapełnia kontur kwiatu;
prawidłowo trzyma kredkę;
Formy pracy: indywidualna, zbiorowa
Metody słowne: rozmowa
Metody czynne: zadania stawiane dziecku do wykonania, aktywność własna
Metody oglądowe: w oparciu o pokaz prawidłowo wykonanego zadania
Środki dydaktyczne: Karty pracy „Kwiat”, kredki świecowe,

PRZEBIEG ZAJĘCIA POPOŁUDNIOWEGO:
I.
1.Zabawa integracyjna „Przesyłam Ci uśmiech na dobry dzień”.
2.Dzieci stoją w kole rysują w powietrzu palcem to co mówi N.
II.
1.Komentarz N. dotyczący poprawnie wykonanej pracy i utrzymaniu porządku przy stoliku.
2.Dzieci siadają do przygotowanych stolików.
3.Zwrócenie uwagi na:
- nie wyjeżdżanie poza kontur kwiatka;
- poprawne trzymanie kredki.
4.Samodzielna praca dzieci.
III.
1.Sprzątanie miejsc pracy.
2.Zorganizowanie wystawki w sali.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.