X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 30701
Przesłano:
Dział: Przedszkole

To cała ja - scenariusz zajęć

Cele:
• kształtowanie świadomości własnego ciała ze szczególnym uwzględnieniem jego symetrii i różnicowania lewej i prawej strony (wyróżnianie i nazywanie części ciała),
• ustalanie koloru włosów i oczu – klasyfikowanie według podanej umowy, np. blondyni, bruneci, szatyni i rudzi,
• rozwijanie u dzieci zdolności do obdarzania uwagą innych i do niewerbalnego porozumiewania się,
• wdrażanie dzieci do korzystania z wiedzy o sobie w trakcie rysowania portretu.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

Zaśpiewanie piosenki na powitanie:
Dobre humory wszyscy dziś mamy, a przed zabawą się powitamy: witaj Aniu, witaj Maćku ... .
Zaproszenie dzieci, aby usiadły w grupce na dywanie.
Wysłuchanie recytacji wiersza Kamieńskiej A. „Ania” – ilustrowanie treści utworu pacynką dziewczynki.
Rozmowa na temat treści zawartych w wierszu. Zachęcanie dzieci do samodzielnych wypowiedzi związanych z wyglądem dziewczynki i ich samych.
Rozdanie lusterek dzieciom.
Ustalanie koloru włosów i oczu:
- przyglądanie się swoim włosom w lusterku,
- określanie koloru,
- grupowanie dzieci ze względu na kolor włosów: bruneci, blondyni, szatyni, rudzi,
- oglądanie w lusterku swoich oczu,
- ustalanie ich koloru,
- grupowanie dzieci ze względu na kolor oczu.
Oglądanie w lusterku głowy i nazywanie części twarzy:
- głaskanie, dotykanie, określanie kształtu: czoła, brwi, powiek, rzęs, nosa, policzków, uszu, ust i brody.
Zwrócenie uwagi na symetrię twarzy:
- położenie obu dłoni na twarzy (dłonie stykają się na linii nosa),
- odsłonięcie jednej strony twarzy i spojrzenie w lusterko,
- ponowne zasłonięcie twarzy,
- odsłonięcie drugiej strony twarzy i popatrzenie w lusterko.
Piosenka: : Głowa, ramiona...”
Oglądanie nóg i nazywanie wyróżnionych części: stopa, palce, pięta, kostka, łydka, kolano, udo.
Oglądanie całej sylwetki człowieka i nazywanie wyróżnionych części: szyja, ramiona, pierś, brzuch, plecy, pośladki.
Zachęcenie dzieci do narysowania autoportretu. Wywieszenie prac na gazetce.


ANIA

To są Ani rączki,
to są Ani nóżki,
to Ani buciczki,
to Ani fartuszki.

To oko, to ucho,
to nosek, to mina,
to Ani pończocha,
to Ani czupryna.

Tak się Ania wita,
tak się Ania kłania,
to jest Ani uśmiech,
a to – cała Ania.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.