X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 30480
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Powietrze w urządzeniach - zajęcia badawcze

Scenariusz zajęć

Grupa wiekowa: dzieci 2,5 i 3 letnie

Data: 11.06.2015 r.

Nauczyciel: Beata Rychlewska

Temat kompleksowy: Dlaczego powietrza nie widać?

Temat zajęć: Powietrze w urządzeniach – zajęcia badawcze.

Cele dydaktyczne
Dziecko :
zapoznaję się z działaniem odkurzacza i suszarki,
dostrzega działanie ciepłego powietrza, stosuje określenia : zimne – ciepłe
manipuluje zgromadzonymi przedmiotami i wprawia lekkie przedmioty w ruch, określa co jest ciężkie, a co lekkie.

Cele wychowawcze:
Dziecko:
zgodnie bawi się z rówieśnikami
wdraża się do sprzątania po skończonej zabawie

Metody pracy:
Słowna: zagadka
Oglądowa: obserwacja i pokaz
Czynna: samodzielnego doświadczenia, zadań stawianych dziecku

Formy pracy:
zbiorowa, indywidualna, zespołowa

Środki dydaktyczne:
odkurzacz, suszarka, papierowe krążki, dwie lalki, miska z wodą lub rozpylacz do wody, nagranie odgłosu wiatru, pompki, wachlarze, lekkie przedmioty, zabawki, zdjęcia dzieci, tablica ze słońcem i chmurą.

Literatura:
Guła Alicja, „Jak po sznurku. Program wychowania przedszkolnego.”, Didasko

Kucharska Dorota, Surowiec Elżbieta, „ Kolekcja przedszkolaka. Plan pracy i szkice zajęć. Trzylatki.”, Nowa Era


Przebieg:

1. Piosenka na powitanie „Witam was”. Dziecko siada w siadzie skrzyżnym się w kole i wita się z kolegami.

2. Rozmowa nt odkurzacz zainspirowanej zagadką wiersza B. Kołodziejskiego w formie zagadki pt. „Odkurzacz”. Omówienie zasady działania odkurzacza i jego bezpiecznego używania. Dziecko rozwiązuje zagadkę i odpowiada na pytania : Co robi odkurzacz?, W jaki sposób zbiera śmieci? , Kto może używać odkurzacza.

3. Zabawa ruchowa pt. „Wiatraczki”. Dziecko naśladuje ruch wiatraczka, kręci wokół własnej osi.

4. Zabawa badawcza pt. „Ciepłe i zimne powietrze”. Dziecko dostrzega działanie ciepłego powietrza, stosuje określenia: zimne – ciepłe, szybko – wolno.

5. Zabawa manipulacyjna pt. „Siła powietrza”. Dziecko manipuluje zgromadzonymi przedmiotami i wprawia lekkie przedmioty w ruch, określa co jest ciężkie, a co lekkie.

6. Podsumowanie i wspólne sprzątanie sali.Dziecko utrwala przyswojone wiadomości i wdraża się do sprzątania po skończonej zabawie.

7. Ewaluacja - Dziecko ocenia zajęcia .

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.