X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 30427
Przesłano:
Dział: Języki obce

Bajka o czterech smokach - scenariusz zajęć z języka angielskiego dla dzieci 5-cio letnich

Temat zajęcia: Bajka o czterech smokach.
Data: 25.11.2015r.
Grupa: 5-6 – latki

Cele ogólne:
utrwalenie posługiwania się wyrażeniami i zwrotami grzecznościowymi,
utrwalenie nazw kolorów :orange, green, brown, pink,
poznanie nowego słownictwa: castle, forest, dragon(s), king, crown, throne, wizard, crystal ball, magic wand, heart,
ćwiczenie słuchania tekstu ze zrozumieniem,
słyuchanie języka codziennej komunikacji: Good morning! How are you today? Have a nice day! Let's sing a song. Lovely to see you again! Cut out the pictures. Glue them/ Place them... What can you see in the picture (1)? Very good, thank you. Thank you for the lesson. Goodbye.

Cele operacyjne – dziecko:
potrafi użyć: I want...I can see...
potrafi nazwać części ciała: head, shoulders, knees, toes, eyes, ears, mouth, nose,
rozumie: Are you ready? Touch! Sing! Listen!
wskazuje i rozumie: castle, forest, dragon, crown, throne, king, wizard, crystal ball, magic wand, heart, beautiful, rich, good, kind.

Metody pracy:
oglądowa,
czynna,
słowna.

Formy pracy:
grupowa,
zbiorowa,
indywidualna.

Środki dydaktyczne: Karty pracy, karta 15, 46, Wyprawka, karta 3, płyta audio (Cdd 2, Cdd 3, Cdd 17, Cdn 24), czarodziejskie atrybuty dla nauczyciela (bajkowy kapelusz, czarodziejska różdzka).

Przebieg zajęcia:

1. Powitanie piosenką „Hello!”
2. Ćwiczenia ruchowe ( piosenka: „Head and shoulders”).
3. Wprowadzenie do słuchania bajki (nauka nowego słownictwa).
N. zaprasza dzieci do kręgu i w bajkowym kapeluszu przy użyciu magicznej różdzki, mówi: Abracadabra...Abracadee...I want you to find and say some new words with me! Będziemy teraz razem wyczarowywać nowe słowa do bajki o czterech smokach. Uwaga! Wszyscy zamieniamy się w czarodziei!
N. zaprasza dzieci do wymawiania magicznych zaklęć.
N+Dz.: Abracadabra...Abracadee...I want a forest! One...! Two...! Three...! (unosimy obrazek przedstawiający las). Itd. z pozostałymi elementami Wyprawki: a castle, a brown dragon, red heart, a pink dragon, an orange dragon, a green dragon, a crown, a throne, a wizard, a crystal ball, a magic wand.
4. Ćwiczenia z KP 15.
Każde dziecko ma przed sobą kartę pracy, klej i nożyczki. N. prosi, aby dzieci posłuchały nagrania i odnalazły na wycinance (KP 46) kolejne obrazki ilustrujące bajkę. Obrazki te należy wyciąć i nakleić w puste okienka na karcie. N. upewnia się, że dzieci zrozumiały tekst polecenia. Włącza nagranie (Cdn 24). Zatrzymuje je po każdej sekwencji, aby dzieci zdążyły wyciąć każdy z obrazków i przykleić go na kartę. N. monitoruje ich pracę. Upewnia się, że dzieci naklejają właściwe obrazki we właściwych miejscach. Na koniec sprawdza poprawność wykonanego ćwiczenia. Ochotnicy przy pomocy N. opowiadają o swoich obrazkach (KP 15).
5. Nauczyciel na zakończenie zajęć przyznaje dzieciom punkty za zachowanie.
6. Zakończnie zajęć. Nauczyciel dziękuje dzieciom za zajęcia i życzy im miłego dnia.
Dzieci żegnają się z nauczycielem.
N: Thank you for the lesson. Have a nice day.
Dz.: Thank you!
N.: Goodbye!
Dz.: Goodbye!


Literatura:
Podrecznik metodyczny, Język angielski „Kraina przedszkolaka”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.