X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 30309
Przesłano:
Dział: Świetlica

Wyprawa na inną planetę - scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć świetlicowych
Temat: Wyprawa na inną planetę
Czas trwania: 60 min.
Wiek: dzieci 6-letnie (kl.1)
Cele:
-utrwalenie przygód bohaterów – dziecko szczegółowo opisuje historię Winnie i Wilbura,
-nauka poprawnego wysławiania się,
- utrwalenie nazw planet,
-pobudzanie wyobraźni i rozwijanie twórczego myślenia,
-wykorzystanie różnych materiałów w pracy plastycznej.
Pomoce: książka pt.„Winnie w kosmosie” Valerie Thomas i Korky Paul, książka pt. „Dlaczego... odpowiedzi na pozornie łatwe pytania” (str. 114) Anna Michalak i Maria Szarf , kartki z bloku, klej, brokat, wycinanki, sreberko po czekoladzie, papierki po cukierkach, tekturki z okładek bloków, plastelina, farby plakatowe, arkusze szarego papieru.
Formy pracy: praca indywidualna
Metody pracy: pogadanka, praktycznego działania.


Przebieg zajęć:
1. Nauczyciel wita wszystkich i przedstawia temat zajęć, następnie czyta książkę pt. „Winnie w kosmosie” pokazując kolorowe ilustracje.
2. Następuje omówienie - dzieci opowiadają przygody czarownicy Winnie i kota Wilbura.
3. Co wiemy o kosmosie? - pogadanka z uczniami na temat planet i utrwalenie ich nazw (Merkury, Ziemia, Wenus, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun. Przypomnienie, że Pluton od sierpnia 2006 r. nie jest już uznawany za dziewiątą planetę). Dzieci próbują samodzielnie wymienić wszystkie nazwy planet.
4. Zajęcia plastyczne – zachęcenie dzieci do odkrycia nowej, nieznanej planety. Przy muzyce dzieci zastanawiają się jak będzie wyglądała ich planeta, jaką otrzyma nazwę, kogo będzie można na niej spotkać. Dzieci mogą ze zmiętego szarego papieru formować powierzchnię planety przyklejając ją do tektury, malować ją farbami, sypać brokatem. Z innych materiałów: sreberka, plasteliny, kolorowego papieru mogą tworzyć mieszkańców o różnym wyglądzie – do konstruowania postaci powinny użyć swojej wyobraźni.
5. Utworzenie wystawy prac – dzieci omawiają swoje planety, przedstawiają nazwy mieszkańców, opowiadają o wykonanych stworkach – co jedzą, czym się zajmują, czego nie lubią, itp.
6. Podsumowanie zajęć i pożegnanie z uczniami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.