X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 30103
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Przygody Misia Krzysia. Scenariusz zajęć z diagnozy na temat wiedzy dzieci z zakresu bezpieczeństwa

Scenariusz zajęć z diagnozy na temat wiedzy dzieci z zakresu bezpieczeństwa


Temat: Przygody Nieroztropnego Misia Krzysia
Cele ogólne:
- dzieci rozumieją, przestrzegają zasad i przepisów związanych z bezpieczeństwem w przedszkolu, w drodze do przedszkola, w domu
- dzieci wiedzą jak zachować się w sytuacji zagrożenia
- dzieci są samodzielne, mają wpojone nawyki i zasady, które sprzyjają bezpieczeństwu


Przebieg:

1.Przedstawienie dzieciom pluszowego misia, który opowie o swoich przygodach.
Witam was. Chciałem wam opowiedzieć dzisiaj o moich niesamowitych przygodach, które miewam bardzo często, a to dlatego, że czasem jestem nieostrożny albo czegoś nie wiem jeszcze. Myślę, że mi pomożecie dzisiaj poradzić sobie z niektórymi problemami.
Wstałem dzisiaj rano, popatrzyłem przez okienko i zapragnąłem wyjść na spacer. Przygotowałem więc sobie moje ubrania i postanowiłem się szybko ubrać.

2.Improwizacja nauczyciela zakłada misiowi różne części garderoby myląc się dzieci poprawiają, wskazując poprawne zakładanie ubrania /szalik np. na ręce ,czapka na nogę, itp./ Dziękuję wam za pomoc.

3. Prośba misia o to aby dzieci pokazały jak one same poprawnie zakładają pantofle na nogi, oraz ściągają i ubierają bluzkę.
Cele szczegółowe:
- samodzielnie zakłada pantofle
- próbuje samodzielnie zdejmować i ubierać niektóre elementy ubrania

4.Świetnie, to już jestem ubrany, więc mogę już iść na spacer, ale mam do was jeszcze jedną prośbę. Obok mojego domu jest ruchliwa ulica i tam są różne dziwne, a ja nie wiem, co one oznaczają. Moja mama mówi mi, że wolno przechodzić tylko w wyznaczonych miejscach albo tam, gdzie są światła. Proszę, abyście mi pokazali, jak wygląda przejście dla pieszych lub na jakim kolorze świateł ja mogę przechodzić. Czasem też mama wozi mnie samochodem i też każe mi przestrzegać pewnych zasad bezpieczeństwa. Czy wy wiecie, o co może jej chodzić?

Zadania
Dzieci 5,6- letnie
- wybór znaku z przejściem dla pieszych, wycięcie go nożyczkami
– wyrzucenie papierów do kosza
- Dorysowanie odpowiednich kolorów na sygnalizatorze
Dzieci 3,4 – letnie
- naklejenie odpowiedniego koloru na sygnalizatorze świetlnym
- Wybór odpowiedniego obrazka podczas bezpiecznej jazdy samochodem.
Cele szczegółowe:
- przestrzegają określonych reguł
- korzystając z nożyczek zachowuje zasady bezpieczeństwa – 5,6 latek
- rozpoznaje oznaczenia przejść dla pieszych – 5, 6 latek
-zna oznaczenia sygnalizatora świetlnego dla pieszych
- wie, że może jechać samochodem siedząc tylko w specjalnym foteliku
- wyrzuca papierki do kosza

Zabawa ruchowa „Samochody” – reakcja na sygnał wzrokowy

5. Opowiem wam jeszcze jedną przygodę, jaka mi się kiedyś przytrafiła, jak poszedłem sam na spacer i się zgubiłem. Strasznie wtedy płakałem. Podchodzili do mnie jacyś ludzie i pytali, co się stało. Ja im powiedziałem, że się zgubiłem. Wtedy jakaś dziewczynka zapytała mnie, jak się nazywam i gdzie mieszkam, to mnie odprowadzi, ale ja nie wiedziałem i było mi z tego powodu trochę wstyd. A czy wy wiecie, jak macie na imię, jak się nazywacie i jaki jest wasz adres zamieszkania?
- pojedyncze wypowiedzi dzieci

6.Po tej niesamowitej historii, jaka mi się przytrafiła. Dowiedziałem się też, że są różne numery alarmowe telefonów, na które można dzwonić w razie jakiegoś zagrożenia lub niebezpieczeństwa.

Zadania
dzieci 3,4 –letnie
wyszukanie osoby policjanta z pośród innych postaci
Dzieci 5, 6- letnie
dopasowanie osoby do odpowiedniego numeru telefonu.
Cele szczegółowe:
- zna swoje imię i nazwisko
- zna swój adres
- zna numery telefonów alarmowych

Dziękuję wam za pomoc i myślę, że po dzisiejszym dniu u was dużo się nauczyłem i już nie będę popełniał żadnych pomyłek. Do widzenia.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.