X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 29986
Przesłano:

Uczymy się rozmawiać - scenariusz zajęć arteterapeutycznych dla dziecka nieśmiałego, wycofanego społecznie - III klasa

Grupa docelowa: III klasa szkoły podstawowej
Temat: Uczymy się rozmawiać.
Cel główny:
• Kształtowanie umiejętności porozumiewania się z rówieśnikami
• Wytworzenie atmosfery wzajemnej życzliwości i zaufania
• Stworzenie warunków ułatwiających nawiązanie dialogu z rówieśnikiem
Środki dydaktyczne: reprodukcje obrazów, kartka papieru, pastele olejne, kartki papieru samoprzylepne
Czas trwania: 2 godziny


Przebieg zajęć:
1. Zabawa: „Imiona”. Zabawę zaczyna nauczyciel, który mówi: „Mam na imię Kasia. Proszę, aby po mojej prawej stronie stanęło dziecko w zielonej bluzce. Wywołane dziecko wychodzi na środek, dołącza do nauczyciela i wybiera kolejne dziecko. W ten sposób powstaje krąg.
2. Nauczyciel nakleja uczniom na plecy kolorowe kartki papieru, zadaniem uczniów jest napisanie na plecach kolegów jednej miłej cechy (zgodnej z prawdą) dotyczącej danej osoby– każdy pisze o każdym.
3. Uczniowie dobierają się w pary według kolorów kartek jakie mają na plecach.
4. „Reprodukcja” – nauczyciel prosi aby jedno dziecko z pary wyszło na zewnątrz, poczekało aż będzie mogło wrócić, uczniowie którzy pozostali oglądają reprodukcję obrazów, mają zapamiętać jak największą liczbę szczegółów. Powracają uczniowie którzy byli nieobecni, mają za zadanie namalować to co opisują ich partnerzy (nie widzą obrazów), osoby malujące mogą zadawać pytania, osoby które opisują nie mogą nic pokazywać – siedzą na dłoniach, następuje zamiana. Po skończeniu obu obrazów następuje prezentacja prac – dyskusja w parach na temat wykonanych prac. Uczniowie w parach (innym kolorem) piszą coś miłego o swoim partnerze po zakończeniu zadania.
5. Zakończenie zajęć – każdy uczeń odkleja kartki ze swoich pleców i jako podsumowanie zajęć mówi jaki jest, używając określeń co do własnej osoby: jestem..., mam...
6. Podziękowanie za udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.