X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 29917
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz integracyjnej imprezy grupowej w grupie dzieci 3, 4 - letnich "Dyskoteka z Misiem"

Grupa: dzieci 3,4 - letnie
Opracowanie i prowadzenie: M. Szymuś i M. Ściślak
Cele ogólne:
- Stwarzanie okazji do przygotowania i czynnego udziału w uroczystościach;
- Rozwijanie naturalnej, swobodnej ekspresji dziecka: ruchowej, słownej i muzycznej;
- Rozwijanie zdolności artystycznych dzieci;
- Rozwijanie umiejętności właściwego zachowania się w miejscach publicznych – uroczystości;
- Nabywanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach życiowych.


Przebieg uroczystości:
I. Powitanie dzieci na grupowej dyskotece z misiem przez nauczycielki, przy piosence „Witajcie w naszej bajce” (CD nr26 „Fasolki”1). Zapoznanie ze słowami rymowanki: „Jeśli smutny jesteś dzisiaj, do zabawy zabierz misia”. Powtarzanie rymowanki przed każdą zabawą.
II. Przedstawienie swoich, przyniesionych z domu misiów przy dźwiękach muzyki „Trisch Polka” ( CD nr15 „ASM cz.1”).
III. Zabawa ilustrowana ruchem wg pomysłu dzieci do piosenki „Jadą, jadą misie” (CD nr13 „Przeboje dla dzieci i dorosłych”)
IV. „Idzie miś”- zabawa słowno – ruchowa wg J. Stadnickiej. Dzieci poruszają się zgodnie z tekstem i rytmem podanym przez N. (szybko-wolno, cicho-głośno, lekko-ciężko).
I-dzie miś do przo-du, i-dzie miś do ty-łu, ska-cze, bo mu jest we-so-ło, kla-szcze, bo mu mi-ło!
V. „Dwa malutkie misie”- zabawa ilustrowana ruchem do treści piosenki z wykorzystaniem pluszaków (CD nr7 „MDS”).
VI. Swobodna ekspresja taneczna do muzyki rozrywkowej z misiem i rówieśnikami.
VII. „Znajdź swojego misia”- zabawa muzyczno-ruchowa. N. ustawia misie w różnych częściach sali. Dzieci poruszają się swobodnie przy muzyce. Na przerwę w niej odszukują swojego misia i przytulają go (CD nr12 „Marsz” ASM cz.I)
VIII. Swobodna ekspresja taneczna do muzyki klasycznej z misiem lub kolegą/koleżanką (CD 5, 6,10,11,14, itp. ASM cz.I)
IX. „Co robi mój miś?”- zabawa z wykorzystaniem niewerbalnych środków wyrazu: ruch, gesty, mimika, dźwięki (np.: skacze, płacze, czesze się, pływa, itp.). Pozostałe dzieci odgadują zagadkę.
X. Swobodna ekspresja taneczna do muzyki dziecięcej (Fasolki, Smerfy, Mini-Mini, itp.)
XI. Pożegnanie zabawą ilustrowaną ruchem do wiersza M. Terlikowskiej: „Jak miło misia wziąć do ręki”.
Jak miło misia wziąć do ręki! Jest taki miły, taki miękki. Miś lubi wszystko, co i wy: śmieszne mruczani, bajki, gry. A z kim wieczorem zasypiacie? Z misiem, bo to Wasz przyjaciel.
XII. Podziękowanie za wspólną zabawę. Rozdanie niespodzianek – kolorowanek z misiem.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.