X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 29899
Przesłano:
Dział: Języki obce

Mind Mapping - konspekt zajęć z języka angielskiego

Temat - Mind Mapping - tworzenie map myśli.
Klasa - IV szkoły podstawowej i wyżej
Cele: Uczeń dokonuje analizy znanego słownictwa.
Uczeń współdziała w grupie.
Uczeń wykorzystuje znajomość środków językowych i tworzy w
oparciu o nie swoje własne wypowiedzi.
Metody pracy: pogadanka, burza mózgów
Forma pracy- grupowa
Środki dydaktyczne: tablica, kreda, czyste kartki papieru(min.A4), słowniki polsko-angielskie, kolorowe długopisy


Przebieg lekcji:
1. Czynności wstępne
2. Wykorzystanie burzy mózgów do przypomnienia znanych grup wyrazowych (rodzin wyrazów)i zapisanie ich na tablicy. Dodatkowo wyszczególnienie podgrup wyrazowych do każdej z kategorii (w miarę możliwości).
3.Podzielenie uczniów na grupy i przydzielenie każdej z nich wybranej rodziny wyrazów, w celu stworzenia mapy myśli z jedną podgrupą (np.Zwierzęta - domowe, Sporty - letnie).
Wyjaśnienie sposobu tworzenia map myśli z zachowaniem podstawowych zasad.
4. Wymiana kartek z mapami myśli pomiędzy grupami. Każda drużyna dopisuje po jednym wyrazie do stworzonej przez poprzedników podgrupy i tworzy kolejną podgrupę z nowymi wyrazami (np. Zwierzęta- domowe, dzikie ; Sporty - letnie, zimowe).
Wymiana kartek może odbyć się kilka razy, w zależności od liczby drużyn lub zależnie od intencji nauczyciela.
5. Układanie logicznych zdań z wykorzystaniem wyrazów z konkretnej mapy myśli (każda drużyna opiera się na swojej mapie myśli).
6. Prezentacja powstałych map i analiza ułożonych zdań.
7. Zadanie domowe - Stwórz swoją własną mapę myśli do wybranej rodziny wyrazów.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.