X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 29021
Przesłano:
Dział: Świetlica

Uroki lata - scenariusz zajęć świetlicowych

Cel główny: Integracja grupy.

Cele szczegółowe:
• Rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody
• Rozwijanie umiejętności wspólnej zabawy
• Rozwijanie umiejętności wypowiadania się w gronie rówieśniczym

Cele operacyjne:
Po przeprowadzonych zajęciach uczeń:
• Potrafi zgodnie współpracować i bawić się z rówieśnikami
• Dostrzega piękno przyrody w okresie letnim
• Potrafi wypowiadać się na forum grupy rówieśniczej

Metody, formy i techniki zajęć:
- Rozmowa kierowana
- Pogawędka
- Zabawy z chustą animacyjną
- Praca plastyczna

Formy pracy:
• Indywidualna
• Grupowa

Czas trwania zajęć: około 40 minut

Miejsce zajęć: Świetlica szkolna

Pomoce: chusta animacyjna, piłka gumowa/pluszowa, kolorowe kartki dla każdego ucznia, 4/5 kompletów pastelowych kredek

Przebieg zajęć:


1. Rozpoczęcie zajęć.
2. Wypowiedzi swobodne uczniów na temat własnych planów wakacyjnych.
3. Zabawy integracyjne z wykorzystaniem chusty animacyjnej - „Wycieczka nad morze”:
• Powitanie z morzem - Przyjechaliśmy nad morze, obserwujemy wodę, jest spokojna teraz zaczyna lekko się poruszać (wszyscy delikatnie poruszają chustą) ale teraz fale stają się coraz większe (wszyscy energicznie poruszają chustą).
• Leżenie na plaży pod parasolem - Wychodzimy z wody, jest gorąco, słońce jest ostre, chowamy się wszyscy pod parasol.
• Wieje wiatr - Chętne osoby siedzą pod chustą, reszta unosi chustę w górę
i w dół. Jest gorąco, ale chłodzi teraz nas wiatr, który wieje od morza.
• Zabawa z piłką - Nauczyciel kładzie piłkę na chuście, zadaniem uczestników jest naprowadzić ją do środka.
• Uwaga, rekin - Wszyscy uczniowie zamykają oczy, pod chustę wchodzi jedna osoba (rekin), która poluje na turystów, wciągając ich pod chustę, pozostałe dzieci zgadują, kogo zabrakło
• Dokąd płyną chmury? – uczniowie kładą się na chuście, obserwują chmury,
a chętne osoby opowiadają co przedstawia wybrana przez nich chmura
• Namiot - Po zabawach jesteśmy zmęczeni, idziemy odpocząć do namiotu uczestnicy trzymają chustę jedną ręką, falując nią. Gdy chusta jest maksymalnie wysoko, robią jeden krok do środka i „siadają pod namiotem”. Prowadząca zdejmuje chustę i dziękuje wszystkim za zabawę.
4. Praca plastyczna – „Moje wymarzone wakacje” – malowanie pastelami.
5. Ewaluacja i podsumowanie zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.