X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 28821
Przesłano:

Miejsca, w których byliśmy, dodawanie i odejmowanie w zakresie 10

Scenariusz zajęć edukacji wczesnoszkolnej w zakresie edukacji matematycznej
w dniu 15 września 2014 r.
przez opiekuna stażu Iwonę OSTROWSKĄ dla stażysty

Blok tematyczny: W drodze do szkoły i w podróży
Temat dnia: Miejsca, w których byliśmy (2 jednostki lekcyjne)
Grupa wiekowa: 8 – latki, klasa II e
Liczba uczniów: 27 osób
Cele ogólne:
Doskonalenie umiejętności dodawania i odejmowania w zakresie 10.
Rozwiązywanie i układanie zadań tekstowych w zakresie 10.
Cele operacyjne:
Uczeń:
• dodaje i odejmuje w zakresie 10,
• rozwiązuje zadania tekstowe,
• układa zadania tekstowe do wskazanych działań.
Pomoce: Podręcznik Nasze Razem w szkole, Klasa 2, cz. 1, zeszyty w kratkę, ołówki, papierowe słoneczka, paski papieru, płyta z utworem Lebastringlo,


Przebieg:
1. Lebastringlo, zabawa ruchowo – rytmiczna do muzyki.
2. Słoneczka matematyczne. Nauczyciel dzieli uczniów na 4, 5 – osobowe zespoły. Każdy z nich otrzymuje kopertę z paskami papieru oraz ilustracją słoneczka z napisaną liczbą (10, 9 lub 8). Zadanie polega na napisaniu jak największej ilości działań, których wynikiem będzie liczba napisana na słoneczku. Wygrywa ten zespół, który napisze najwięcej poprawnych działań.
3. Zadania tekstowe. Rozwiązywanie zadań tekstowych w zakresie 10, wspólne omówienie rozwiązań z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, praca samodzielna. Podręcznik Nasze Razem w szkole, Klasa 2, cz. 1, s. 56, 57 ćw. 2, 5.
4. Jaki wynik? Zabawa dydaktyczna. Każdy uczeń losuje karteczkę z liczbą od 0 do 10. Gdy gra muzyka swobodnie spacerują po sali. Gdy cichnie siadają w siadzie skrzyżnym, a nauczyciel mówi działanie, np. 10 – 8, dziecko, które ma karteczkę z wynikiem wstaje i zapisuje działanie na tablicy.
5. Układamy zadania. Uczniowie przepisują do zeszytów działania z tablicy i do wybranego z nich układają i zapisują zadanie o pamiątkach wakacyjnych. (Podręcznik Nasze Razem w szkole, Klasa 2, cz. 1, s. 56, ćw. 3).
6. Gdzie można w Polsce spędzić wakacje? Rozwiązywanie łamigłówki. Podręcznik Nasze Razem w szkole, Klasa 2, cz. 1, s. 56, ćw. 1.
7 . Indywidualna ocena prac wykonanych w podręczniku i zeszycie. Podziękowanie za wspólną pracę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.