X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 27735
Przesłano:
Dział: Świetlica

Wypraw w kosmos - konspekt zajęć świetlicowych

Konspekt zajęć świetlicowych w klasie1

Prowadząca: Klaudia Jochym
Temat: Wyprawa w kosmos
Cele:
-dziecko potrafi współpracować w grupie,
-ćwiczy umiejętność skupienia uwagi,
-interesuje się kosmosem
-zna symbole narodowe Polski,
-wspólnie z kolegami konstruuje statek kosmiczny z dostępnych materiałów.
Formy pracy: indywidualna , grupowa.
Metody: zadań stawianych do wykonania, twórczej inspiracji.
Środki dydaktyczne :srebrna folia, różne rodzaje papieru, klej , nożyczki, koperta ze znakami
dla każdego dziecka, kamień ,list od kosmonautów.


Przebieg zajęcia:
1.Wprowadzenie w temat : list od kosmonautów:
Drogie dzieci : jesteśmy bardzo zapracowani ale dzięki nam będziecie mogli poznać wiele niesamowitych rzeczy . Jeżeli maci do nas jakieś pytanie albo prośbę to postaramy się odpowiedzieć, My prosimy tylko o marchewkę bo bardzo nam jej tutaj brakuje a jak wiecie jest bardzo zdrowa. Prosimy postarajcie się zbudować jakiś pojazd kosmiczny i przesłać nam upragniona marchewkę, Przesyłamy kod którym uruchomicie wasz pojazd tak aby do nas dotarł.
2, Zabawa : zapamiętaj kod . Rozdanie kopert z kodami. Nauczyciel czyta kod dzieci go odtwarzają ale dopiero po zakończeniu wypowiadania go przez nauczyciela.
3.Wybieramy dowódcę wyprawy (oznaczony gwiazdką). Ustalamy zasady współpracy.
4. Praca w grupach : konstruujemy statek kosmiczny z dostępnych materiałów, umieszczamy na statku biało czerwone flagi .(przypominamy ,ze jest to Polska wyprawa).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.