X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 27029
Przesłano:
Dział: Języki obce

My breakfast - lesson plan

Konspekt lekcji z języka angielskiego
Uczniowie klas II-III grupa słabozaawansowana
Nauczyciel:
Temat: My breakfast.
Cele operacyjne: Po skończonych zajęciach uczeń potrafi:
• zaśpiewać piosenkę „Every day”,
• nazwać słownictwo związane z kręgiem tematycznym żywność i napoje,
• zadać pytania Do you like...? i udzielić na nie odpowiedzi,
• powiedzieć co zazwyczaj je na śniadanie,
• przeliterować poznane wyrazy.
Metody: metoda audiolingwalna, metoda komunikacyjna.
Techniki pracy: słuchanie i powtarzanie wyrazów, literowanie wyrazów, piosenka edukacyjna (śpiewanie), dialogi w parach, praca zbiorowa, rysowanie i podpisywanie rysunków, formułowanie samodzielnych wypowiedzi ustnych.
Materiały pomocnicze: kaseta audio, magnetofon, karty z rysunkami, tekst piosenki „Every day” , podręcznik Bingo 2A strony 20, 21

Przebieg lekcji:

• Rozgrzewka językowa.
— Przywitanie uczniów, uczniowie śpiewają piosenkę z poprzedniej lekcji „Every day”.
— Przypomnienie słownictwa z poprzedniej lekcji. Nauczyciel mówi słowo po angielsku, a uczniowie powtarzają i tłumaczą z języka angielskiego na polski.
• Część główna.
— Uczniowie utrwalają słownictwo wydając kolegom/koleżankom polecenie do przetłumaczenia.
— Nauczyciel przypomina konstrukcję Do you like? i odpowiedzi Yes, I do, No, I don’t.
— Uczniowie ćwiczą pytania i odpowiedzi z zakresu tematycznego żywności i napojów.
— Nauczyciel pokazuje kartki z rysunkami jedzenia. Zadanie uczniów polega na zadaniu pytania do obrazków.
— Nauczyciel przypomina uczniom o zasadach zdrowego odżywiania się (po polsku), a uczniowie wymieniają produkty, które są zdrowe.
—Nauczyciel prosi dzieci, aby powiedziały co widzą na ilustracji do ćwiczenia 2. What can you see in the picture? Uczniowie wymieniają produkty.
—nauczyciel prosi uczniów aby narysowali to, co jedzą na śniadanie i podpisali rysunek.
— Uczniowie czytają zdanie o swoim śniadaniu I have...for breakfast.
Utrwalenie, podsumowanie.
— Nauczyciel pisze na tablicy dowolne wcześniej poznane przez uczniów słowo, a ich zadanie polega na przeliterowaniu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.