X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 26697
Przesłano:
Dział: Biblioteka

Walentynkowy zawrót głowy. Zajęcia czytelnicze dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej

KONSPEKT ZAJĘĆ CZYTELNICZYCH

PROWADZĄCY:
Jarosław Janyk

DATA, MIEJSCE:
13.02.2013.
Czytelnia Biblioteki Pedagogicznej w Kędzierzynie-Koźlu

RODZAJ ZAJĘĆ:
Zajęcia czytelnicze połączone z prezentacją multimedialną, oraz pracą własną- wykonanie kartki walentynkowej

TEMAT:
Walentynkowy zawrót głowy

UCZESTNICY:
Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kędzierzynie-Koźlu – 10 uczetników i 2 nauczycieli

CZAS REALIZACJI:
45 min

CELE: ogólne/ szczegółowe

- OGÓLNE
- Zapoznanie uczestników z podstawowymi informacjami dotyczącymi walentynek i obchodów tego święta
- Zapoznanie uczestników wystawą dotyczącą Dnia św. Walentego
- Popularyzacja postaci św. Walentego
- Kształcenie umiejętności manualnych
- Aktywizacja osób upośledzonych umysłowo

- SZCZEGÓŁOWE
- zapoznanie uczestników z postacią św. Walentego i jego dokonaniami
- przedstawienie najważniejszych informacji związanych z obchodami dnia św. Walentego
- zaznajomienie z różnymi rodzajami kartek walentynkowych i sposobami ich wykonania

Uczestnik zna:
- postać św. Walentego
dokonania tego słynnego świętego
sposoby celebrowania święta zakochanych
wzory kartek walentynkowych i sposoby ich wykonywania

* Uczestnik rozumie:
znaczenie dokonań postaci św. Walentego
Uczestnik potrafi
- wykonać własnoręcznie kartkę walentynkową

POMOCE DYDAKTYCZNE:
Opowiadanie o św. Walentym, slajdy prezentujące najsłynniejsze dokonania tego świętego, materiały papierowe i pasmanteryjne.

METODY NAUCZANIA:
Pogadanka, metoda aktywizująca.

FORMY NAUCZANIA:
Indywidualna, zbiorowa

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Nauczyciel wita uczestników zajęć. Pokazuje i omawia wystawę w holu biblioteki. Prosi o zajęcie miejsc. Informuje o temacie i celu zajęć.
1. Uczestnicy oglądają wystawę, następnie zajmują miejsca przy stolikach.
5 min

FAZA REALIZACJI
2. 1 Wprowadzenie:
Nauczyciel mówi, że w 14 lutego przypada święto wszystkich zakochanych- dzień św. Walentego.
2 min

2. 2 Część podająca.
Nauczyciel opowiada o życiu i dokonaniach św. Walentego, w oparciu o slajdy z prezentacji multimedialnej; następnie omawia krótko sposoby świętowania dnia zakochanych.
Następnie prezentuje uczestnikom różne rodzaje kartek walentynkowych; prezentuje uczestnikom film instruktażowy dotyczący wykonania kartki walentynkowej.

2.2 Uczestnicy oglądają pokaz slajdów i słuchają opowiadania nauczyciela. Odpowiadają na pytania prowadzącego.
20 min

2.3 Praca własna uczestników
Nauczyciel informuje, że teraz każdy z uczestników wykona własnoręcznie kilka kartek walentynkowych w oparciu o wybrane przez siebie materiały dekoracyjne.

Uczestnicy wykonują polecenia nauczyciela; wybierają motyw, który znajdzie się na wykonanej przez nich kartce; przyczepiają elementy do tworzonej przez siebie kartki walentynkowej.
15 min

FAZA PODSUMOWUJĄCA
3.1 Na zakończenie zajęć nauczyciel podsumowuje efekty prac uczestników, podkreśla dobrą współpracę , aktywność i zaangażowanie uczestników, dziękuje za udział w zajęciach.
3.2 Uczestnicy wyrażają swoje zdanie na temat przebiegu zajęć.
3 min

Oprac. Jarosław Janyk

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.