X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 26248
Przesłano:
Dział: Języki obce

Drama for Kids: "Cathy the mouse is sad at night". Utrwalenie nazw poznanych warzyw

SCENARIUSZ ZAJĘĆ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
GRUPA III, IV (5, 6 –LATKI)

Temat: Drama for Kids: “Cathy the mouse is sad at night”, utrwalenie nazw poznanych warzyw.

Cele:
Dziecko
- utrwala poznane zwierzęta
- potrafi zrozumieć sens opowiadania “ Cathy the Mouse is sad at night”
- poznaje wyrażenia: I’m happy, I’m sad, I’m scared
- osłuchuje się z językiem obcym
- zapoznaje się z literaturą anglojęzyczną

Środki dydaktyczne: flash cards ( happy mouse, sad mouse, scared mouse)
Rekwizyty do opowiadania : duże karty przedstawiajace : dark, light, morning, afternoon, day, evening, night , latarka, Mouse (maskotka), bird, firefly, ant – wycięte z kartonu

Przebieg zajęć
Nauczyciel mówi dzieciom, że bohaterem dzisiejszej lekcji będzie pewna mała myszka Cathy. Pokazuje myszkę. Za chwilę poznacie myszkę i jej przyjaciół. A może już niektórych jej przyjaciół znacie? Zaraz zobaczymy.
1. Review
Dzieci losują karty obrazkowe ze zwierzętami. Nauczyciel wymawia nazwę jakiegoś zwierzątka. Te dzieci, które mają to zwierzątko wchodzą do środka dywanu i naśladują zwierzątko, którym są (tym ćwiczeniem sprawdzam czy rozumieją ze słuchu). (Zawsze są co najmniej po 2 takie same zwierzątka).
Modyfikacja: Dzieci podzielone na dwie grupy. Nauczyciel pokazuje flash cards ze zwierzątkami. Wskazana grupa ma za zadanie chórem powtórzyć jakie to zwierzątko. Za prawidłową odpowiedź grupa otrzymuje punkt.
Na zakończenie nauczyciel pyta: Jak myślicie, kto będzie przyjacielem myszki?
2 Time for listening.
A teraz poznajcie przyjaciół myszki. Nauczyciel pokazuje ptaszka, mrówkę.
Na końcu pokazuje świetlika. Pyta czy znają tego przyjaciela myszki? (Najprawdopodobniej nie będą znały polskiej nazwy) Nauczyciel mówi It’s a firefly. Dzieci powtarzają chórem razem z nauczycielem kilka razy „firefly”. It’s a firefly.
Nauczyciel wyjaśnia dzieciom co to za zwierzątko –to jest świetlik, inaczej nazywany w Polsce robaczkiem świętojańskim. Świetlik jest niezwykłym owadem dlatego, że w nocy świeci.
3.LISTENING AND CONTROLL PRACTICE
Zaraz dowiecie się jakie przygody miała myszka. Ale chciałabym abyście jeszcze przedtem powiedzieli jaki nastrój ma myszka. Nauczyciel pokazuje 3 karty : ze szczęśliwą myszką, smutną myszką, przestraszona myszką. Dzieci określają stan uczuć myszki.
Nauczyciel mówi; myszka na tym obrazku mówi „ I’m happy”
Dzieci powtarzaja kilka razy ‘ I’m happy”
Następna karta „ I’m sad’ dzieci powtarzają
Następna karta „ I’m scared’ dzieci powtarzają.
Nauczyciel umieszcza karty na tablicy.
Nauczyciel pokazuje kartę ciemność i jasność. Pyta dzieci : co to może być? Jeśli mają problem, zapala światło i pokazuje kartę „light’. Mówi: „Light” dzieci powtarzają
Gasi światło i spuszcza roletę na oknie „ dark.’ Mówi ‘dark’ dzieci powtarzają.
Nauczyciel umieszcza karty na tablicy. Prosi ochotników, aby spróbowali dopasować podpisy pod obrazkami. Gdy dziecko wylosuje napis i umieści je na tablicy nauczyciel jeszcze raz głośno mówi np. I’m scared”
Dziecko powtarza „I’m scared’.
Jeśli dzieci będą mieć z tym problem nauczyciel sam umieszcza napisy powtarzając poszczególne słowa( a dzieci tylko losują). Dzieci jeszcze raz powtarzają za nauczycielem w momencie umieszczania na tablicy.

4. Listening
A teraz posłuchajcie bajki o małej myszce Cathy.
Cathy is a Little Mouse. She is always happy.” I’m happy “ says Cathy in the morning.
“I’m happy ‘ says Cathy in the afternoon,. “I’m happy” says Cathy in the evening
“But at night... I’m not happy” says Cathy. “I’m sad’ And... I’m scared. I need help!!!! Says Cathy.
One day Cathy the mouse meets Peter the bird. “ Hello, Cathy! ‘ says Peter.” Hello Peter’ says Cathy.
I’m happy. And how are you ? asks Peter.
“I’m happy, too’ says Cathy and smiles. But... I’m sad at night”.
Why? Asks Peter
“I’m sad at night because it’s dark at night. And I’m scared of the dark, says the mouse.
“Help me, please,she asks.
‘Sorry! I can’t help you” says the bird. ’Goodby” he says and flies home.
“Goodbye’ says Cathy and cries.
One day Cathy the mouse meets Ana the ant. “Hello Cathy! ‘ says Ana.
Hello Ana – says Cathy.
“I’m happy” And how are you ? asks Ana
I’m haapy too- says Ana and smiles. “But.... I’m sad at night” she adds.
Why?- asks Ana
“I’m sad at night because it’s dark at night. And I’m scared of the dark’ says the mouse.
“Help me, please!” she asks
‘Sorry! I can’t help you” says the ant.”
Goodby! – says Ana and goes home.
Goodby!- says Cathy and cries.
One day Cathy the mouse meets Philip the firefly. “Hello, Cathy!” says Philip.
“hello Philip! ‘ says Cathy.
“I’m happy’. And how are oyu? Asks Philip.
“I’m happy too!’ says Cathy and smiles.” But... I’m sad at night” she adds.
Why? Asks Philip. “I’m sad at night because it’s dark at night.” I’m scared of the dark” says the mouse. Help me, please! she asks.
“All right! All right!” says the firefly.
He puts his hand into his pocket and gives a little light.
A light? Why? – asks Cathy.
“When you have the light, it’s not dark. When it’s not dark, you’re not scared’ says Philip and smiles.
“Fantastic Philip! Thank you. Thank you very much!!! says the mouse and jumps.
Cathy is happy. “Now I can happy every day and ... every night” she thinks and smiles.
“Good night! “ says Philip and flies home.
“Good night!” says Cathy and waves goodbye.

5. CHECK UNERSTANDING
Nauczyciel zabiera dzieci na dywan. Dzieci siadają na środku.
„What happend in the story? Tell me please!
Nauczyciel czyta zdania a zadaniem dzieci jest określić czy to prawda czy nie. Jeśli dziecko uważa ,ze to prawda przechodzi na prawą stronę, jeśli uważa, że nieprawda na lewa stronę dywanu.
Pytania:
1. Cathy the Mouse is happy in the morning.
2. Cathy the mouse is happy in the afternoon.
3. Cathy the mouse is sad in the morning.
4. Cathy the mouse is sad in the night.
5. Cathy the mouse meets Peter the bird.
6. Cathy the mouse meets Ana the bear.
7. Cathy the mouse meets Ana the ant.
8. Cathy the mouse meets Philip the firefly.
9. Philip helps Cathy.
10. Philip gives Cathy a book.
11. Philip gives Cathy a light.

6.CONTROLLED PRACTICE
Bieg z przeszkodami
Dzieci ustawiają się po jednej stronie dywanu w dwóch drużynach. Po drodze są położone po 2 szarfy albo obręcze. Dzieci maja za zadanie przynieść każde po jednym kawałku puzzla. Po drodze muszą oczywiście przejść przez szarfy albo obręcze. Ta drużyna, która szybciej ułoży puzzle otrzymuje punkt. Następnie dzieci z każdej drużyny muszą powiedzieć co przedstawiaja ich puzzle „I’m happy’ I’m sad , I’m scared, a firefly, dark , light. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymują 1 punkt.
7. FREER PRACTICE
Nauczyciel wydaje polecenie Make a circle. Dzieci tworzą koło. Nauczyciel prosi na środek po dwoje dzieci. Dzieci losują kim będą np. myszka i ptak, oraz nastrój (obrazek). Pozostałe dzieci nie widzą jaki nastrój wylosowały dzieci. Zadaniem dzieci będzie się przywitać Hello Cathy ! Hello Peter! How are you? oraz zademonstrować( biorą rekwizyty z bajki) i powiedzieć jak się czują. Jedno dziecko wylosowało np. I’m happy drugie np. I’m scared.

Na zakończenie zabawa przy piosence:
1. Za pierwszym razem nauczyciel śpiewa piosenkę sam. Następnie dzieci włączają się do śpiewu: „The farmer’s in his den”. Dzieci utrwalają nazwy zwierząt: a dog, a cat, a hen, a pig, a horse, a cow. Jedna osoba jest farmerem i spaceruje w środku, gdy dzieci śpiewają udaje usłyszane zwierzątka.
The farmer’s in his den,
The farmer’s in his den,
E I O U
The farmer’s in his den.
1-sza zwrotka
The farmer’s got a dog,
The farmer’s got a dog,
E I O U
The farmer’s got a dog.
Inne zwrotki: a cat, a hen, a pig, a horse, a cow.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.