X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 25855
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz imprezy przedszkolnej zorganizowanej z okazji obchodów "Światowego dnia pluszowego misia"

IMPREZA PRZEDSZKOLNA Z OKAZJI ,,ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA” (,,DZIEŃ SPECJALNY W PRZEDSZKOLU”)

Cele:
- integracja dzieci z różnych grup wiekowych,
- rozwijanie wszechstronnej aktywności dzieci poprzez połączenie wrażeń ruchowych, słuchowych, dotykowych, wzrokowych,
- poznanie historii powstania powstania misia

Metody:
- czynne;
- słowne;

Formy pracy:
- indywidualna;
- zespołowa

Środki dydaktyczne:
- płyta z nagraniami, elementy dekoracyjne do sali, sylwety misiów,rękawice kuchenne, talerzyki, miód, wykałaczki,


Przebieg:
1. Powitanie dzieci.
,,Wszyscy was witamy, pięknie się kłaniamy ido zabawy was zapraszamy.”.
- Witamy dzieci z grupy ,,Krasnoludki”, pomachajcie do nas.
Witamy dzieci z grupy ,,Misie”, wy również pomachajcie do nas.
Czy są dzieci z grupy ,,Pszczółki”? W takim razie pomachajcie do nas!
Witamy dzieci z grupy ,,Słoneczka”, witamy dzieci z grupy ,,Zajączki” oraz dzieci z grupy ,,Motylki”, pomachajcie do nas!
- Kochani, czy wiecie, jaki jest jutro dzień?
- Odpowiedź dzieci: ,,Mikołajki”.
- Zobaczcie Mikołaj też już chyba nas odwiedził, ponieważ, gdy przyszłam dzisiaj do przedszkola znalazłam pod drzwiami ten wielki prezent (nauczycielka wskazuje na opakowany kolorowym papierem karton). Zobaczcie tu jeszcze jest jakiś list – ,,Do Przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 9 w Bartoszycach”:
,,Kochani z okazji jutrzejszego święta, jakim są ,,Mikołajki” przesyłam Wam niespodziankę! Mam nadzieję, że Wam się spodoba...życzę wspaniałej, wspólnej zabawy!”
- W takim razie zobaczmy co jest w środku? (Nauczycielka rozwiązuję wstążkę, osoba przebrana za misia wychodzi z kartonu).
- ,, Hej kochani, witam Was wesoło! Jestem wesołym , pluszowym Misiem. Kilka dni temu – 25 listopada był Światowy Dzień Pluszowego Misia , czyli święto wszystkich pluszowych misiów. I z tej właśnie okazji przybyłem dzisiaj, aby wspólnie z Wami uczcić swoje urodziny. Wspólnie z moimi przyjaciółmi przygotowałem dla Was wiele niespodzianek! Czy znacie zabawę ,,Niedźwiadek”?
2. Zabawa ruchowa se śpiewem ,,Niedźwiadek” na melodię piosenki „Mam
chusteczkę haftowaną”:
Jedna łapka, druga łapka - dzieci pokazują ręce
Ja jestem niedźwiadek - wskazują na siebie
Jedna nóżka, druga nóżka - dzieci wysuwają raz jedną, raz drugą nogę
A tu jest mój zadek - dzieci dotykają pupy
Lubię miodek, kocham miodek - pocierają się po brzuchu
Podbieram go pszczółkom
Jedną łapką, drugą łapką - pokazują raz jedną, raz drugą rękę
Albo ciągnę rurką. - naśladują czynność picia przez słomkę
- Kochani pobawiliśmy się trochę więc teraz posłuchajcie uważnie zagadki, a dowiecie się kto przygotował Wam kolejną niespodziankę...
3. Piosenka ,,Miś Uszatek” ( Dzieci po wysłuchaniu udzielają odpowiedzi na zadane wcześniej pytanie).
- Ojej, który to jest Miś Uszatek?Kto mi pomoże go odszukać? (Dziecko z osobą prowadzącą odszukuje sylwetę Misia Uszatka, nauczycielka czyta zadanie do wykonania).
,,Kochane Przedszkolaki! Przygotowałem dla Was specjalną niespodziankę! Jest to konkurs!Pewnie jesteście ciekawi jaki? A więc, polega on na przenoszeniu wykałaczek kuchenną rękawicą! Ciekawy jestem, czy sobie poradzicie?

Wasz Miś Uszatek”
4. „Przenoszenie wykałaczek kuchenną rękawicą”.
Reprezentant każdej grupy bierze udział w konkursie sprawnościowym, który polega na przenoszeniu wykałaczek kuchenną rękawicą. Konkurs odbywa się z podziałem na grupy młodsze oraz starsze.
- Brawo świetnie sobie poradziliście z wykonaniem tego zadania!
- A teraz jeżeli chcecie się dowiedzieć, który miś przygotował dla Was kolejną niespodziankę musicie ułożyć puzzle. Poproszę chętną osobę...
5. Puzzle.
Dziecko układa puzzle przedstawiające misia.
- Brawo! Już wiemy, kto przygotował niespodziankę, a teraz dowiemy się jaką...(Odczytanie przez nauczycielkę listu z zadaniem.
,,Hej dzieciaki, przedszkolaki! Wiecie, że misie baaardzo lubią miodek... dlatego mam dla Was do wykonania specjalne zadanie! Otóż Waszym zadaniem będzie jak najszybsze zjedzenie miodu z talerzyka tylko za pomocą języka, bez pomocy rąk. Wygrywa ten, kto najszybciej zje miodek z talerzyka i będzie miał czystą buźkę.” Życzę udanej zabawy! Pa pa całusków 102!”.
6. ,,Garnek miodu” - konkurs sprawnościowy.
- Brawo! Tym razem też udało Wam się wykonać to zadanie! W takim razie zapraszam Was teraz do wspólnej podróży, dobierzcie się w pary.
7. ,,Jadą, jadą misie”- zabawa ruchowa przy piosence (Dzieci w parach inscenizują słowa piosenki).
- O spójrzcie, gdzie my jesteśmy? Coś tu jest napisane...Poproszę chętną osobę, która pomoże mi odczytać ten dłuuugi napis... (Dziecko odczytuje napis ,,Stu milowy las”).
- Czy wiecie, kto mieszka w ,,Stu milowym lesie”?
- Odpowiedź dzieci.
- Tak, to jest Kubuś Puchatek! On też przygotował dla Was niespodziankę!
,,Kochani to jaaa Kubuś Puchatek! Piszę do Was bo jestem baardzo smutny....Wczoraj zgubiłem swój
mały, okrągły, czerwony garnuszek...Ten, z którego wyjadam pyszny miodek....och, co ja teraz biedny zrobię....może pomożecie mi go odszukać? Bardzo Was o to proszę i liczę na Waszą pomoc!”.
8.,,Szukamy garnka z miodem”(Dziecko z zawiązaną opaską na oczach szuka garnka uderzając wałkiem do ucierania ciasta).
- Brawo! A teraz na koniec naszego wspólnego spotkania zapraszam Was do wspólnego tańca. Dobierzcie się w pary.
9.,,Pokochaj pluszowego misia”(Dzieci tańczą przy piosence).
- Dziękuję Wam za wspaniałą zabawę! Na pamiątkę mam dla Was niespodziankę! Są to... kolorowe misie!
10. ,,Kolorowe misie” (Wręczenie kolorowych misiów umieszczonych na wykałaczkach, patyczkach od lodów).
- Do widzenia!

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.