X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 24558
Przesłano:
Dział: Gimnazjum

Budowa męskich i żeńskich narządów rozrodczych. Konspekt lekcji WDŻ

KONSPEKT LEKCJI WDŻ W KLASIE II

TEMAT: BUDOWA MĘSKICH I ŻEŃSKICH NARZĄDÓW ROZRODCZYCH.

Cele poznawcze:
-wiadomości
1.Poznanie prawidłowych nazw narządów płciowych.
2.Wskazywanie funkcji pełnionych przez poszczególne narządy.
3.Znajomość pojęć zawartych w „słowniczku” – związanych z tematem lekcji.
-umiejętności
1.Przyporządkowanie nazw narządów do odpowiadających im opisów.
2.Analizowanie informacji.
-postawy
1.Współpraca w zespołach.
2.Poważne potraktowanie tematu.

Metody pracy.
a) metoda asymilacji wiedzy:
-pogadanka,
-praca z dostępnymi materiałami,
-uporządkowanie zdobytych wiadomości
b) metoda samodzielnego dochodzenia do wiedzy:
-giełda pomysłów,
c) metoda praktyczna:
-realizacja zadań wytwórczych.

Forma pracy.
-praca w zespołach

Środki dydaktyczne.
-słowniczek pojęć,
-rysunki narządów płciowych męskich i żeńskich bez oznaczeń (w formie puzzli),
-środki potrzebne do zadań wytwórczych,

Przebieg lekcji.
Faza wprowadzająca.
1.Sprawy organizacyjno – porządkowe.
2.Podanie tematu.

Faza realizacyjna.
1.Krótka informacja na temat układu rozrodczego.
2.Zapoznanie uczniów z zadaniami do wykonania.
3.Praca w zespołach – czas 10 minut.
4.Prezentacja pracy poszczególnych grup.
5.Wypełnienie ankiety.
6.Koordynowanie i uzupełnianie pracy uczniów.
Faza podsumowująca.
1.Analiza odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie – uzupełnienie wiadomości.

Załączniki
a)instrukcja,
b)koperty z materiałami do pracy w oparciu o instrukcję,
c)materiały pomocnicze,

INSTRUKCJA
(czas pracy 10 minut)

1.Z fragmentów rysunków zawartych w kopercie nr I (puzzli) ułóż układankę przedstawiającą układ rozrodczy.
2.Naklej utworzony rysunek na kartkę papieru.
3.Korzystając ze słowniczka wybierz nazwy narządów i podpisz je na rysunkach.
4.Wykonaj analogiczne zadanie wykorzystując zawartość koperty nr II.

ANKIETA

Odpowiedz na postawione pytania wpisując P (prawda) lub F (fałsz).

Podczas dojrzewania w organizmie chłopców i dziewcząt zachodzi wiele zmian
Miesiączka polega na uwolnieniu jaja w cyklu miesięcznym
Miejscem zapłodnienia komórki jajowej jest macica
Mężczyzna rodzi się z określoną ilością płynu nasiennego, która wystarczy mu na całe życie
Płyn nasienny przechowywany jest w jądrach
Homoseksualista to człowiek, który kieruje swoje zainteresowania seksualne do osób tej samej płci
Najskuteczniejszą metodą zapobiegania ciąży są tabletki antykoncepcyjne
Prezerwatywa skutecznie chroni przed niepożądaną ciążą
Polucje nocne występujące u chłopców są niepokojącym objawem
Dziewczęta, które nie mają własnych tabletek antykoncepcyjnych mogą korzystać z pigułek swoich koleżanek
Wszystkie kapturki pochwowe są jednakowych rozmiarów
Wewnątrzmaciczne środki antykoncepcyjne stosuje się każdorazowo przed stosunkiem seksualnym
Prezerwatywy wykonane z lateksu najskuteczniej chronią przed wirusem wywołującym AIDS
Skutecznym sposobem uniknięcia ciąży jest stosunek przerywany
Płukanie pochwy nie jest metodą antykoncepcji
W czasie miesiączki kobieta nie może zajść w ciążę
Kobieta nie może zajść w ciążę w czasie pierwszego stosunku
Młodzi ludzie, którzy współżyją ze sobą, nie muszą obawiać się, że zarażą się kiłą
Głównym objawem rzeżączki u mężczyzn jest piekący ból w czasie oddawania moczu
Chlamidioza jest jedną z chorób przekazywanych drogą płciową, która nie prowadzi do bezpłodności

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.