X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 23729
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz spotkania integracyjnego z rodzicami i dziećmi

Scenariusz spotkania integracyjnego z rodzicami i dziećmi

Temat zajęć: „Poznajmy się”

Cele ogólne:
nawiązanie kontaktu z nauczycielami i innymi dziećmi w atmosferze zabawy
i bezpieczeństwa;
rozwijanie wzajemnych relacji pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku
i akceptacji;
utrwalenie imion kolegów z grupy.

Pomoce:
Maskotka, nagranie piosenki „Krasnoludki”, tamburyn i dzwoneczki, dywaniki.

Przebieg zajęć:
1. Powitanie piosenką „Wszyscy są”.
Zebrane w kole dzieci śpiewają piosenkę z nauczycielem, ilustrując ją gestami.
2. Zabawa integracyjna „Imiona” - utrwalenie imion dzieci w grupie.
Dzieci siedzą lub stoją w kręgu. Chętne dziecko trzyma w ręce dowolną maskotkę. Podchodzi do wybranego kolegi lub wybranej koleżanki, podaje mu (jej) maskotkę i mówi swoje imię, np. Mam na imię Ania. Dziecko, ktore otrzymało maskotkę, kontynuuje zabawę.
3. Zabawa ruchowa „Balonik”.
Dzieci tworzą ciasne koło, trzymając się za ręce. Recytują z nauczycielem rymowankę:
Baloniku nasz malutki,
Rośnij duży, okrąglutki.
Balon rośnie, że aż strach,
Przebrał miarę, no i trach!
Dzieci tworzą coraz większe koło, na słowo „trach”, „balonik” pęka i dzieci przewracają się.
4. Zabawa przy piosence „Krasnoludki”.
Dzieci ustawiają się w kole, próbują śpiewać razem z nauczycielem piosenkę
i interpretować ją ruchem.

Dzieci:
My jesteśmy krasnoludki, wskazują ręką na siebie,
hopsasa, hopsasa! wykonują dwa podskoki w miejscu,
Pod grzybkami nasze budki, przykucają, łączą ręce nad głową
tworzą kapelusz grzyba),
hopsasa, hopsasa! wykonują dwa podskoki w miejscu,
Jemy mrówki, żabie łapki.
na przemian unoszą dłonie do ust,
Oj, tak, tak! Oj, tak, tak! naśladując jedzenie,
A na głowach krasne czapki. tworzą z dłoni stożek nad głową,
To nasz znak! To nasz znak! pokazują palcem na siebie,
Gdy ktoś zbłądzi, to trąbimy:
naśladują granie na trąbce,
Trututu! Trututu!
Gdy ktoś senny, to uśpimy: splatają ręce na piersiach i kołyszą nimi
Lulu, lulu, lulu. w prawą i w lewą stronę,
Gdy ktoś skrzywdzi krasnoludka. grożą palcem wskazującym,
Oj, oj, oj! Oj, oj, oj!
To zapłacze niezabudka. przykładają dłonie do oczu i naśladują
Oj, oj, oj! Oj, oj, oj! ocieranie łez.

5. Zabawa ruchowa „Krasnoludki i wielkoludy”.
Dzieci stoją w kole. Prowadzący mówiąc: „Maszerują wielkoludy” mocno, powoli uderza
w bębenek. Uczestnicy zabawy maszerują na palcach z uniesionymi rękami. Na dźwięk dzwoneczków i hasło „Krasnoludki biegają szybciutko” zaczynają biegać po sali.
6. Zabawa orientacyjno-porządkowa „Krasnoludki w kryjówkach.”
Dzieci – krasnoludki siedzą na dywanikach. Na sygnał „Krasnoludki na spacer!” biegają po całej sali. Na hasło „Wielkolud nadchodzi!” wracają do dywaników – kryjówek i siadają skrzyżnie.
7. Zaproszenie dzieci do zabawy w kącikach zainteresowań i podziękowanie za wspólne zajęcia.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.