X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 23198
Przesłano:
Dział: Języki obce

Co jest dziś w telewizji? Konspekt lekcji otwartej

KONSPEKT LEKCJI OTWARTEJ ANGIELSKO-NIEMIECKIEJ

Temat lekcji: Co jest dziś w telewizji?

Klasa:

Data:

Prowadzący:

Cele lekcji:
1. Utrwalenie nazw programów telewizyjnych, godzin i dni tygodnia w języku angielskim oraz wprowadzenie tych nazw w języku niemieckim.
2. Kształtowanie umiejętności znajdowania podobieństw w obu językach w zakresie słownictwa i gramatyki.
3. Praca z tekstami autentycznymi.
4. Praca nad reagowaniem językowym – Quiz show.

Materiał leksykalny:
• nazwy programów telewizyjnych w języku angielskim i niemieckim

Materiał gramatyczny:
• zdania typu: What is your favourite TV programme? Was ist deine Lieblingssendung? What’s on? Was ist im Fernsehen? What’s channel is it on? Do you fancy watching it?Magst du das sehen?

Metody pracy:
• metoda podawcza
• odgrywanie scenek
• praca z multimediami-quiz show
• dopasowywanie
• dedukcja
• dialogi

Pomoce dydaktyczne:
• obrazki z nazwami programów
• autentyczne programy telewizyjne
• szablony ze słownictwem w języku angielskim i niemieckim
• multibook –quiz show
• podręcznik
• karty pracy z opracowanymi ćwiczeniami
• zestawy pytań i odpowiedzi
• Quiz multimedialny dostępny na płycie z interaktywnym oprogramowaniem, dołączonej do podręcznika "Smart Time" - wydawnictwo Express Publishing

Formy socjalne:
• praca indywidualna
• praca w grupach
• plenum


Przebieg lekcji
Wprowadzenie
Sprawy organizacyjne
Nauczyciele witają uczniów oraz przybyłych gości, sprawdzają obecność. Uczniowie witają się z nauczycielami, zgłaszają obecność/ nieobecność.

Rozgrzewka językowa
Nawiązanie do tematu lekcji – nauczyciele pokazują uczniom programy telewizyjne i pytają co to jest, uczniowie starają się odgadnąć słowa: TV Guide/ Fernsehprogramm. Oba słowa zostają zanotowane na tablicy oraz w zeszytach. Nauczyciele zadają kolejne pytania typu: co można obejrzeć w telewizji, kiedy jest dany film, na którym kanale są wiadomości itd. Uczniowie na podstawie otrzymanych programów telewizyjnych odpowiadają na zadane pytania.
Uczniowie odgadują temat lekcji, nauczyciel zapisuje temat na tablicy, uczniowie wpisują go do zeszytów.

Prezentacja nowego materiału i praca nad nim
Uczniowie dopasowują do angielskich nazw ich odpowiedniki w języku niemieckim. Nauczyciel ćwiczy z uczniami wymowę i pisownię słówek niemieckich związanych z programami telewizyjnymi.
Uczniowie podają przykłady swoich ulubionych programów, ćwiczą użycie zdań typu: What is your favourite TV programme? Was ist deine Lieblingssendung?
Nauczyciele odgrywają scenkę na temat ich ulubionych programów telewizyjnych i zapraszają uczniów do udziału w quizie multimedialnym.
Uczniowie zostają podzielenie na dwie grupy, które biorą udział w quizie, odpowiadają na pytania w języku angielskim, rywalizują ze sobą.

Utrwalenie materiału
Wybrani uczniowie wychodzą na środek Sali, losują kartki z tekstami z różnych programów telewizyjnych. Ich zadaniem jest odegranie swoich ról, tak, aby pozostali uczniowie odgadli co to za program.

Podsumowanie lekcji
Ocena pracy na lekcji.

Zadanie fakultatywne
Uczniowie zapoznają się z dialogiem na str.46 układają swoje dialogi według schematu.

Praca domowa
Nauczyciele zadają zadanie domowe- Opisz swój ulubiony program telewizyjny (50- 60 słów). Zeszyt ćwiczeń str 25-26 ćw.6,7,8.

opracowały:
mgr Anna Adamiak mgr Joanna Wojtan


Załącznik 1
ENGLISH WORD POLISH WORD
News & weather Wiadomości i prognoza pogody
Police drama Policyjny program fabularyzowany
Soap opera Opera mydlana
Wildlife documentary Program dokumentalno - przyrodniczy
Sports programme Program sportowy
Cookery programme Program kulinarny
Quiz show Kwiz, teleturniej
Chat show Program dyskusyjny
Music show Program muzyczny
Comedy series Serial komediowy
Reality show Program emitowany na żywo


Załącznik 2
Scenki do odegrania
____________________________________________________________
A.(odegraj scenkę, przeczytaj tekst poważnie, powoli tj w programach o zwierzętach)
Deutsch
Das Känguruh ist ein elegantes Tier mit langen und starken Beinen.
English
The kangaroo is a graceful animal with huge and powerful legs.
_____________________________________________________________

B.(odegraj scenkę, przeczytaj emocjonalnie tj w operach mydlanych)
Deutsch
Susi, bitte komm zurűck! Ich weiß nicht, was ich machen soll!
Nein, Thomas. Das ist schon Ende, ich komme nie zurűck.
English
Susan, please come back! I don’t know what to do now!
No, James. It’s over and I won’t come back.
____________________________________________________
C.(odegraj scenkę, przeczytaj podchwytliwie tj w teleturniejach)
Deutsch
Sag uns welche Kiste du nimmst.
Ich weiß nicht, ich glaube, ich nehme Nummer zwei.
English
Think now and tell which box you choose.I don’t know. I think box 2.
____________________________________________________

D.(odegraj scenkę, przeczytaj emocjonalnie tj w wywiadach z gwiazdami)
Deutsch
Was fűhlst du jetzt, seitdem du bekannt bist?
Hm... Ich habe kein Privatleben mehr.
English
How do you feel now that you are famous?
Well, I don’t have a private life any more.


Załącznik 3
Zadanie domowe – Hausaufgabe(z zeszytu ćwiczeń WIR do klasy VI)
Űb. 6/25
Który z podanych przymiotników nie pasuje do rodzaju programu? Przekreśl go.(Was passt nicht? Streich durch).

1. Komödie: groß – lustig — blau
2. Sportsendung: spannend - praktisch - informativ
3. Konzert: toll – unterhaltsam - nűtzlich
4. Film: spannend – praktisch - geműtlich
5. Nachrichten: langweilig - infromativ- klein

Űb. 7/26
Uporządkuj wyrazy. (Schreib Wörter in die richtige Liste).

Konzert Krimi Film Sport Komödie
Serie Sendung Magazin
Kultur Show
Programm Nachrichten

der die das die (Plural)

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.