X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 22118
Przesłano:
Dział: Logopedia

Zabawa logorytmiczna Krasnoludki - konspekt zajęć

Cele:
- usprawnienie oddychania i fonacji,
- rozwijanie poczucia rytmu,
- rozwijanie aktywności werbalnej,
- ćwiczenie pamięci ruchowej,
- rozwijanie umiejętności koncentracji uwagi,
- wyrabianie umiejętności współdziałania w grupie.
Forma: grupowa
Przedział wiekowy: 5 – 7 lat.
Pomoce dydaktyczne:
- kołatka, lizaki, słomki, balony, płyta z piosenką „Krasnoludki”, płyta z piosenką „Kołysanka Puchatka”, odtwarzacz CD, wiatrak, przyrząd do robienia baniek mydlanych, zdjęcia (krasnoludki, osa, konik polny, zając, kukułka, bocian, żaba, żmija, wróbel, ryba, krowa, dmuchawiec), czapeczki krasnoludków, sok marchewkowy, nutella, gumy do żucia, chrupki kukurydziane.
Czas trwania zajęć: ok. 30 min.


Przebieg zajęć:
1. Przywitanie.
2. Wprowadzenie do tematu.
3. Zabawa logarytmiczna „Krasnoludki”.
4. Podsumowanie zajęć.
5. Praca domowa.
6. Zakończenie zajęć.

Opowiadanie „Krasnoludki” – dzieci ilustrują ruchem treść opowiadania.

Był piękny słoneczny dzień.
Krasnoludki (zdjęcie krasnoludków) wybrały się na spacer na łąkę. Najpierw szły bardzo powoli, a później coraz szybciej i szybciej ... (rytmiczny marsz, do rytmu kołatki).

Na łące rozłożyły kocyki, a że były bardzo głodne, od razu zabrały się do jedzenia.
Zjadły:
• Lizaki (lizanie)
• Duże bułki (szeroko otwieranie buzi)
• Piły sok przez słomkę (słomki, sok marchewkowy)

Krasnoludki ubrudziły się podczas jedzenia (posmarowanie buzi nutellą), dlatego starannie oblizały swoje buzie i wyczyściły językiem wszystkie ząbki.
Krasnoludki dbają o swoje ząbki, dlatego po jedzeniu zawsze żują specjalną gumę dla małych krasnoludków (żucie gumy), z której można robić olbrzymie balony (dmuchanie balonów).

Po posiłku, najedzone krasnoludki postanowiły poszukać zwierzątek, które mieszkają na łące.
Chodziły (rytmicznie do rytmu kołatki) po łące, a gdy spotkały zwierzątko naśladowały jego ruchy oraz odgłosy jakie wydaje.

• Pszczoła (zdjęcie),
• Konik polny (zdjęcie),
• Zając (zdjęcie),
• Kukułka (zdjęcie),
• Bocian (zdjęcie),
• Żaba (zdjęcie),
• Żmija (zdjęcie),
• Wróbel (zdjęcie).

W pobliżu łąki znajdowało się małe jeziorko, w którym krasnoludki zauważyły pływające ryby (zdjęcie).
Na łące pasły się również olbrzymie krowy (zdjęcie), które żuły zieloną soczystą trawę i głośno robiły muuu.

Krasnoludki powróciły do swoich kocyków, poczuły się bardzo zmęczone, przeciągały się, ziewały szeroko i zasnęły głośno chrapiąc („Kołysanka Puchatka”).

Po kilku godzinach głębokiego snu krasnoludki obudziły się (przeciąganie, ziewanie).
Zbliża się wieczór.
Krasnoludki zatańczyły jeszcze swój ulubiony taniec (piosenka „Krasnoludki” – wąską ścieżką przez ogródek idzie sobie Krasnoludek ...)
(Wykonywanie ruchów zgodnie z poleceniami w piosence).

Czas do domu. Do widzenia łąko.
Każdy krasnoludek pozbierał swoje rzeczy, zerwał dmuchawca rosnącego na łące i udał się powoli w kierunku domu, a za wesołą gromadką unosiły się nasionka dmuchawca, w które krasnoludki dmuchały z całej siły (wiatraki lub bańki mydlane).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.