X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 21828
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawy muzyczno-ruchowe wokół tematu jesień - scenariusz zajęcia z dominacją działalności muzycznej

Obszary PP: 8/1,8/2,8/3,8/4
Cele:
- poznanie piosenki „Jesienny kujawiaczek”
- poznanie fragmentu utworu Vivaldiego Jesień
- rozwijanie umiejętności akompaniatorskich na instrumentach perkusyjnych
- doskonalenie umiejętności wokalnych dziecka
- rozwijanie słuchu muzycznego
- doskonalenie poczucia rytmu
- uwrażliwianie na muzykę
- kształtowanie postawy aktywnego odbiorcy sztuki
Metody:
pogadanka, improwizacja ruchowa Labana , metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherbone problemowo – analityczna (słuchanie muzyki)
problemowo – twórcza (angażowanie myślenia i inwencji twórczej)
organizowanie i rozwijanie działalności muzycznej (śpiew)
Formy:
zbiorowa jednolita, indywidualna jednolita
Środki dydaktyczne:
Nagranie CD piosenki „Jesienny kujawiaczek”, nagranie CD utworu Vivaldiego Jesień, obrazki ilustrujące treść piosenki, instrumenty perkusyjne dla każdego dziecka, kolorowe chusty, obrazki jesieni i liści


Przebieg zajęcia :

I. Część wstępna
1. Powitanie gościa
2. Nawiązanie do zajęć
- (Rozśpiewanie)-Zaśpiewanie i zagranie piosenki „Wesoło grają przedszkolacy”
- N.- Dziś na zajęciach będziemy grać, tańczyć i śpiewać, a o czym to musicie zgadnąć
- N. śpiewa mormorando piosenek, dzieci zgadują jakie to piosenki
a. „.....Pierwsze liście strąca wiatr”
b. „ Kolorowe listki.....”
c. „Idzie jesień idzie”
- Po odgadnięciu każdej piosenki N. kładzie na dywanie emblemat-symbol piosenki ( listki zielone, kolorowe listki, pani jesień
3. Uświadomienie tematu
- N. popatrzcie na obrazki i odgadnijcie o czym dziś będziemy śpiewać?

II. Część właściwa
4. Realizacja tematu zajęć
- Ćwiczenia emisyjne : śpiewanie na sylabach fragmentów piosenek
- „ li”- Piosenka „Pierwsze listki strąca wiatr”
- „ je”- piosenka „Idzie jesień idzie”
- „ko”- piosenka „ Kolorowe listki”
- Zabawa muzyczno ruchowa „Orzeszek” z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych
- Wysłuchanie piosenki śpiewanej przez N. „Jesienny kujawiaczek” ilustrowanej obrazkami
- Omówienie treści piosenki, wyjaśnienie słowa –kujawiaczek
- Rytmizowanie tekstu pierwszej zwrotki i refrenu
- Nauka metodą ze słuchu, fragmentami I zwrotki i refrenu
- Zabawa muzyczno-ruchowa z wykorzystaniem utworu Vivaldiego Jesień
- Zabawa taneczna z wykorzystaniem instrumentów przy piosence „ Jesienny kujawiaczek”

III. Część końcowa
5. Ewaluacja zajęcia
Zaśpiewanie i zatańczenie „ Jesiennego Kujawiaczka” z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych z płytą CD

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.